Hlavní stránka

Folková růže

Zvěsti

Rozhovory

Recenze

Navštívenky

Kalendář

Kapely¨


 

 


BLOG
www.jupp.cz

HLAVNÍ STRÁNKA
FESTIVALY
FOLKOVÁ RŮŽE
AKTUALITY

KALENDÁŘ KONCERTŮ

LIGATURY HONZY HUČÍNA

JUPPŮV ZÁPISNÍK

LICHÝ PÁTEK V.MŰLLERA

ZVĚSTI  (M. Tesař)

RECENZE

MINIRECENZE

ROZHOVORY

NAVŠTÍVENKY

TÁB. OHEŇ (Belmondo)

FOTOGALERIE

DALŠÍ RUBRIKY

ČASOPIS

OBSAH ČÍSEL

PORTÁL

JUPP FACEBOOK

KAPELY

FESTIVALY

DALŠÍ ODKAZY

Napište nám

Vložte si na své
stránky odkaz  na 
www.casopisfolk.cz


 

 

TOPlist

 

Letošní ročník Moravského vrabce má už své vítěze.
1. Rosso Gneiss Bohumín, 2. DeArt Vrůtky SK. 3.
GG Aqustic Bielsko Biała  PL.
15.6.2013 - Dnes ve 20.00 hod si nalaďte Český rozhlas - Studio noc a uslyšíte živě Stráníky z natáčení v country klubu Lucie v Hradci Králové. A zítra si pro změnu pusťte TV Noe. Ve 20:00 tam v pořadu Cvrlikání uvede Jirka moravský Brabec kapelu Přelet MS.
11.6.2013 -  Festivaly, festivaly
O třetím červnovém víkendu se traduje, že se koná zdaleka nejvíc festivalů. Namátkou: Festival Na Jizeře v Debři u Mladé Boleslavi. Sunset, Hluboké nedorozumění, Simona Klímová a další. * Festival Moravský mumraj v Zábřehu laděný do keltské a historické tóniny. Happy to meet, Ginevra, Isara, Quanti minoris,…* Finále Moravského vrabce v Karviné – Fryštáku. 15 kapel včetně takových jmen jako je Tempo di vlak. * Postřižinský country expres v Nymburku. * Country Fontána na závodišti ne Velké Chuchli. * Novovesský sandál v Nové Vsi u Nepomuku. * Střelické strunobraní. * Mstišovský daněk v Krupce u Teplic. * Setkání kapel Hubertka, Okrouhlička u Havlíčkova Brodu. * Bluegrass festival ve Vrábče. * Ponny Expres Hrubšice. * Country Saloon v jeteli Ploukonice. * Vandr pod mostem Skochovice. * Festival Sokoleč u Poděbrad. * Folkové chvojení Vysoké Chvojno. * Dopočítal jsem se do patnácti, bral jsem jen ty, o kterých jsme byli nějak informováni. Ve skutečnosti těch folkových a country akcí bude o víkendu kolem čtyřiceti. Teď už jen aby počasí bylo rozumnější než minulých pět víkendů.

K.T.O. slaví padesátiny a skupina P.R.D.I. v červnu nehraje kvůli zlomenému prstu. J.

11.6.2013 - Jupp přidal na svůj blog nový sloupek.
Globální co??
...Severní pól taje. Točna je na vodě. Už neplatí to slavné: „Jdu na sever. A už jdu na jih!“ Teď už chvilku na sever a potom na jih plavete. Ale být vámi bych to nezkoušel. Ve vodě na pólu se prý dá přežít maximálně čtyři minuty. .... více na www.jupp.cz
11.6.2013 -  Folková růže bude už za 30 dní.
10.6.2013 - Dnes slaví sedmdesátku Jiří Cerha, spoluzakladatel skupiny C & K Vocal,  dnes Spirituál kvintet. Gratulujeme.
9.6.2013 - Vašek Koblenc vedl rozhovor s jihočeským komunistickým radním pro školství a kultury Tomešem Vytiskou. Přečtěte si v Jihočeském deníku.
http://ceskobudejovicky.denik.cz/kultura_region/ta-funkce-na-me-zbyla-rika-komunisticky-radni-pro-kulturu-20130607.html  
8.6.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
7.6.2013 - Před šedesáti lety se narodil Jarek Nohavica. Máme ho rádi.
5.6.2013 - Ve vydavatelství Galén vyšla knížka Vojty Lindauera Dávám tak ber o skupině Marsyas.
2.6.2013 - Mega, giga, teraakce. Juppův sloupek o festivalování.
......Tak máme odpískaný další festival, který ještě ani nevznikl. Vypozoroval jsem, že do folkových přehlídek se teď pouštějí promotéři, kteří s country a folkem nikdy neměli co do činění, neznají atmosféru ani mentalitu diváků. Hlavním motorem jejich míření do folkových vod je to, že na žánry, které dělali dosud,„nechoděj lidi“...... (více na www.jupp.cz )
1.6.2013 - Folková růže bude už za 40 dní.
1.6.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
31.5.2013 - Muzikanti a pořadatelé! Už jste si zapsali svoje červnové (i další) koncerty do Kalendáře, který funguje ve společném projektu tady na webu a na webu Folktime?
30.5.2013 - Klub Leitnerka Brno - 240. večer Písní táborových ohňů kapely Ozvěna.
29.5.2013 - Přivezeme na Růži placku, oznámil Dušan Vainer poněkud tajemně. Což o to, placka se hodí vždycky, ať už je s česnekem nebo s borůvkami. Vypadá to ale, že Šantré přiveze na Růži své nové CD. Jestli bude tak skvělé jako obal, tak se je na co těšit.
Více "Růžových novinek" najdete tady.
29.5.2013 - Míša Leicht vystoupí zítra sólově ve Zlíně v Zelenáčově šopě.
27.5.2013 - Čerstvý sloupek na Juppově blogu se jmenuje Zvíci.
Tuším, že většina Čechů se se slovem zvíci ve svém životě vůbec nepotkala. Proč taky, když je skoro na konci posledního dílu Slovníku spisovného jazyka českého. Dostat se na závěr čtyř tisíc stran této publikace je velké sousto i pro vášnivé čtenáře slovníků.... (více na www.jupp.cz
25.5.2013 - Sobotní dávka novinek, informací, zaručených zpráv, šeptandy, dohadů a dezinformací. Prostě rubrika   Zvěsti, zprávy, drby.
24.5.2013 - Slavnostní oheň 39. ročníku soutěže Trapsavec s vyhlášením vítězů  proběhne dnes a zítra na Benešovsku.
23.5.2013 - Festival Na famotě UEFA v Kobeřicích spojený s fotbalovým zápasem (pozor Vlasta Redl určitě dá branku) tuto sobotu od 16:00.
23.5.2013 - Textová dílna Slávka Janouška pořádá letní školu textování, která proběhne v týdnu 18.-24. srpna ve Kdanici u Sobotky. Tato textová dílna vznikla v roce 2004 a kromě setkávání autorů dvakrát ročně se představila na řadě festivalů například na Zahradě. Pokud máte chť a odvahu zúčastnit se, hledejte víc informací na www.slavekjanousek.cz.
22.5.2013 - Folková růže začíná už za 50 dní.
21.5.2013 - Ředitel Prázdnin v Telči a pořadatel mnoha kulturních akcí v Jihlavě Milan Medvěd Kolář dostal Cenu města Jihlavy. Gratulujeme, fakt si ji zaslouží, laureát.
21.5.2013 - Skupina Esence si pořídila další CD Indigové děti. Nahrála ji ve složení Martin Ďurovič, Radovan Pock, Petr Štika, Daniel Tobola a Jan Zouhar. Autorem všech skladeb je Petr Štika. Více se dozvíte na www.snc.cz.
20.5.2013 - Ligatury 54 Honzy Hučína: Remíza.
Představte si, že by se fotbalová mužstva po deseti minutách zápasu dohodla na výsledku 0:0 a hráči by šli do hospody. Asi by tam nedošli, protože by je mezitím diváci zlynčovali. Naproti tomu šachisti něco takového udělat můžou a dokonce zhusta dělají. Pravidla dovolují se dohodnout na remíze kdykoliv, tedy teoreticky klidně už po prvním tahu....
19.5.2013 - Příští rok budou všechny folkové festivaly ve středu, sděluje Jupp ve fejetonu na svém blogu. 
Jako pořadatel festivalů si už skoro dvě desítky let všímám prazvláštní a těžko vysvětlitelné meteorologické situace. Děje se to jen v jarních měsících. Když se o víkendu přežene přes naše území deštivé počasí, je skoro jisté, že bude přes týden hezky a další víkend zase zmoknem. Může se to opakovat tři nebo také sedm víkendů za sebou. Noční můra všech pořadatelů.... (více na www.jupp.cz)
19.5.2013 - Nový festival Moravský mumraj se uskuteční v sobotu 15. června 2013 v areálu koupaliště v Zábřehu na Moravě. Bude zaměřen na keltskou hudbu a historizující folk. Představí se kapely Happy to meet, Rí ra, Ginevra, Isara, Vintage Wine, Quanti Minoris a  Turdus.
18.5.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
17.5.2013 - Dnes proběhne v areálu sázavského kláštera 6. Koncert Sázavský v Sázavě. Vystoupí Neřež, Wabi Daněk, a Vašek Neckář.
16.5.2013 - Před 64 lety se narodil písničkář Pepa Nos. Gratulujeme.
16.5.2013 - Mezinárodní festival Porta v Ústí nad Labem se letos koná už 23. - 26 května. Mění se i místo, program bude místo Letního kina v areálu restaurace Na Větruši.
15.5.2013 - V roce 1958 se narodil kapelník skupin Nerez a Neřež Vít Sázavský. Blahopřejeme.
14.5.2013 - Brněnský klub Stará pekárna, zaměřený hlavně na blues a alternativu, načíná tento týden už čtvrtou tisícovku svých koncertů. 
13.5.2013 - Folková růže už zná finalisty Konkursu Zahrady písničkářů a dvojic - koncert se uskuteční 13.7.2013 v 11:00
13.5.2013 - Malostranská beseda 20:30 - Chudinkové slaví 40 let. A takoví to byli skromní chlapci a dívka, když za námi tenkrát poprvé přišli do Malostranské besedy. Před čtyřiceti lety takhle nevypadali; to je obrázek z roku 2008.
13.5.2013 - Půlkulaté narozeniny slaví Dáša Andrtová Voňková.
12.5.2013 - Dobře zalitý kvítek - Neúplná Juppova reportáž.
Když jsme časně ráno vyjížděli s Hankou z domova, svítilo slunce. Když jsme se před západem slunce vraceli domu, dotyčné svítilo opět. Mezitím po celou dobu našeho pobytu na Konopišti vytrvale pršelo. Ostatně na to jsou na Folkovém kvítku všichni zvyklí. Pořádat open festival v termínu Ledových mužů je trochu kaskadérství, nechceme-li mluvit zrovna o sebevraždě. Ale to je daň za to, že Kvítek je první v řadě (dnes už nemnoha) velkých festivalů. A ještě jedno prvenství Kvítek má: je nejmaratonštější ze všech jednodeních akcí...
12.5.2013 - Folková růže bude už za 60 dní.
11.5.2013 - Kam zajít na koncert, co se chystá, jaké nové desky jsou na obzoru, kdo s kým už nehraje, kdo s kým už zase hraje, kdo přijede z ciziny, co na kterém festivalu,...Jsou tu Zvěsti, zprávy, drby.
10.5.2013 - Jupp, který bude na Konopišti v porotě, si přiveze svoji novou knihu hlodů "Kde přistávají uši". Můžete si ji tam dopřát za "kvítkovou" cenu. 
- Proč ještě nikoho nenapadlo, že žirafy by mohly být teleskopické?
- Paní Fialová, vy byste mohla klidně stát modelem na švýcarský čokolády.
- Můj život byl pod psa. ještě, že ten pes byl dost vysoký.
- Mohu se prokazovat rodným číslem i po smrti?
Více na www.jupp.cz .

10.5.2013 - Zítra probíhá na Konopišti Folkový kvítek.

9.5.2013 - Dnes v Kaštanu v Břevnově ve 20:00 Burianova kulturní ozdravovna.

8.5.2013 - Dnes ve 20:00 v Carpe Diem: Tomáš Berka a Corpus Delicti light + Luboš Javůrek a Bokomara light v Carpe Diem - " Pánská záležitosti " aneb jako kdysi...

4.5.2013 - Eurocentrum Jablonec nad Nisou 20:00 - Skupina Country Sisters slaví jubileum. U dámské kapely se obvykle nepíše kolikáté.
4.5.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
3.5.2013 - Happy to Meet mají novou desku.
2.5.2013 - Jupp přidal na svůj blog www.jupp.cz sloupek Květen z Juppova pohledu.
V květnu nás čekají tři důležité události.
11.5. Folkový kvítek. Jezdil jsem na něj nepravidelně, i když to mám z chalupy pár kilometrů. Letos jsem v porotě a docela se těším. (Já teda už hodně dlouho v porotách nezasedám, nebaví mě to.) Dětským muzikantům se má pomáhat už na začátku. Takže věřím, že vyhrají ti zajímaví a bez cen odjedou ti hudebně „vypráškované“ děti superctižádostivých rodičů....
2.5.2013 - Folková růže bude už za 70 dní.
30.4.2013 - Jupp přidal na svůj blog www.jupp.cz sloupek Vždycky stojí za to, něco s tím dělat.
Nedávno jsem se bavil s jedním Plzeňákem. Lochotínský amfiteátr se bude rekonstruovat a zmenší se. Stejně už tam nikdy třicet tisíc lidí nepřijde. Reagoval jsem obligátní větou „nikdy neříkej nikdy“. A uvědomil jsem si, že Porta, když vstupovala na Lochotín, už byla nejen o krásném zpívání.....
30.4.2013 - Dnes ve 20:00 Jakub Noha v Balbínce.
30.4.2013 - Na stránce Folkové růže už se objevil "hodinový" program. Můžete si tak dopředu naplánovat, kdy odskočit na jedno, abyste o nic důležitého nepřišli. Ovšem vzhledem k programu víceméně platí, že nikdy.
27.4.2013 - Sobotní dávka novinek, informací, zaručených zpráv, šeptandy, dohadů a dezinformací. Prostě rubrika   Zvěsti, zprávy, drby.
25.4.2013 - Jupp přidal na svůj blog www.jupp.cz sloupek Zaplaťte za sluchátka na uších.
Asi byste byli hodně vyjevení, kdybyste přišli do hypermarketu, vybrali si zboží a u hned pultu byste za něj zaplatili. Pak byste znovu za totéž zboží zaplatili u pokladny. A do třetice by vás za ně zkasírovali ještě na parkovišti. Určitě byste do takového obchodu už podruhé nevkročili, i když by vás prodavači přesvědčovali, že je to přece přesně podle zákonů.Je tohleto vůbec u nás možný? Možný to je! Vydavatel vydá desku. Z ceny desky zaplatí...
25.4.2013 - Folková růže už zná většinu svého programu. Také už je v plném proudu předprodej v síti Ticketportal. Můžete si dokonce vstupenky objednat ze svého počítače. Příští týden už bude k vidění hodinový program.
23.4.2013 - Techtle mechtle křtí zítra za asistence skupiny Šantré svou novou desku v klubu Rubín na Malostranském náměstí.
23.4.2013 - V pražském klubu Mlejn zítra pokřtí brněnská kapela Pozdní sběr ve spolupráci s Romanem Horkým své nové album Na trati.
 22.4.2013 - Před pětapadesáti lety se narodil písničkář, kytarista a hráč na sitár Emil Pospíšil. Zemřel 14. října 1994 a na folkové scéně hodně schází.
20.4.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
18.4.2013 - Gratulace Jirkovi Tichotovi k dnešním narozeninám.
17.4.2013 - Pětapadesátiny slaví Vláďa Chromeček. Gratulujeme.
14.4.2013 - Ligatury Honzy Hučína č. 53 - Jak to zapsat? 
13.4.2013 - Přesně před pětadvaceti lety se konalo pražské předkolo Porty ve zcela vyprodané Lucerně.
13.4.2013 - Kam zajít na koncert, co se chystá, jaké nové desky jsou na obzoru, kdo s kým už nehraje, kdo s kým už zase hraje, kdo přijede z ciziny, co na kterém festivalu,...Jsou tu Zvěsti, zprávy, drby.
12.4.2013 - Pohřeb Petra Zadiny se koná zítra v sobotu v 10:00 v Motolském krematoriu.
10.4.2013 - Beatles se rozpadli a spousta lidí na světě se po léta trápila otázkou, jestli se ještě někdy dají dohromady. Pak přišel černý den. Zabili Johna Lennona. Beatles už nikdy nezahrají.

I u nás si spousta lidí kladla otázku a doufala, že ještě někdy uvidí a uslyší Brontosaury. Po léta to nešlo. Prý nezrušitelná zaseklost hlavních protagonistů.  No nic, na náhražky a napodobeniny jsme nebyli ochotní si zvyknout. Přesto jsme v skrytu duše doufali, i když s časem a okolnostmi ta myšlenka odeznívala někam daleko pryč.

Teď už máme jistotu: Brontosauři už nikdy nezahrají. Petr Zadina, spoluzakladatel, dělník muziky, osobnost a skvělý kamarád odešel. Zase jedna jizva, na kterou si budeme muset zvyknout.

10.4.2013 - Novosti a starosti. * Luboš Pospíšil oslaví 18. dubna v Malostranské besedě 30 let sólové muzikantské dráhy. * Clarinet faktory  je koncert čtyř klarinetů a harmonia Trabanda Jardy Svobody. Pondělí 15. dubna. * Skupina Esence právě dokončila a vydala své druhé CD „Indigové děti“. * Sunny Side zahrají 22. dubna na Vinohradech U vodárny. * 17. dubna se objeví Jarda Hutka na Svatém Kopečku u Olomouce v Restauraci Archa. * Klub Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou zve v dubnu na výstavu karikatur Miroslava Kemela. *  12.-13. dubna Klub u Kaštanu: Festival osamělých písničkářů: Caine, Terezie Palková, Karel Vepřek, Pavel Klusák, Jiří Nohel, Martina Trchová, Čokovoko, Petr Linhart, Dagmar Voňková, Zuzana Homolová, Jiří Smrž, Oldřich Janota, Hynek Žirovnický, Karel Diepold, Filip Pýcha, Michal Bystrov, Karolína Kamberská, Petr Váša, Adam Rut, Jana Šteflíčková, Jan Burian, Martin Kyšperský, Bio Masha, Jiří Dědeček, Jiří Konvrzek, Jan Jeřábek,Tamara Nathová... * Závěrečný koncert tohoto ročníku Písničkového humoru v Prostoru Letňany proběhne 12. dubna od 20:00.
8.4.2013 - Lichý pátek Vaška Műllera 51 - Antianděl.
6.4.2013 - Sir Nicholas Winton svými činy s velkým rizikem zachránil 669 československých dětí před nacisty. Dnes je mu 103 let.
Českem probíhá iniciativa za udělení Nobelovy ceny míru pro Nicholase Wintona. Více podrobností najdete tady  a zároveň  můžete připojit svůj podpis k petici.
6.4.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
3.4.2013 - Novosti a starosti. * Nakladatelství Galén vydalo v radě Olivovníky knihu Leoše Šeda Hrajte to nahlas. Jedná se o historii rocku 50. – 70. let. * 4. dubna: Večer písní Zuzany Navarové dávají v Klubu Salmovská Martina Trchová a Adam Kubát. * V pátek 5.4. vystoupí Hromosvod v Balbínce. * Ve stejný den vystoupí Monty v Praze na Vltavě na lodi Kristián. * 393. Salon kresleného humoru se otevře 9. dubna v 17:00 hodin v restauraci U sedmi konšelů v Praze 1 * V cyklu Třináctého na třináctce (Praha 13) vystoupí v dubnu Oboroh a Žalozpěv. * Ogaři budou 3. dubna křtít svou první desku v Malostranské besedě. Křtít budou Vlasta Redl a Ester Kočičková. * 14. dubna se v Praze u Kaštanu koná další díl Festivalu osamělých písničkářů. Vystoupí Karolína Kamberská, Michal Braxatoris a další.
2.4.2013 - Vyšel Juppův sloupek Fangle na hradě aneb Češi vždy proti.
2.4.2013 - Pozítří se vydejte na 2. semifinále X. ročníku Notování. Bude tam totiž taky Bodlo.
30.3.2013 - Vyšel Juppův sloupek Meteority v tajze a moře pod Řípem.
30.3.2013 - Jako každou sobotu Zvěsti, zprávy, drby.
29.3.2013 - Muzikanti a pořadatelé! Už jste si zapsali svoje dubnové (i další) koncerty do Kalendáře, který funguje ve společném projektu tady na webu a na webu Folktime?

27.3.2013 - Novosti a starosti. * Poutníci se 9. dubna objeví v pražském klubu Mlejn. * Knížku Honzy Buriana Přímluva za dnešní dobu vydalo nakladatelství Galén. * V sobotu 13. dubna v Plzni proběhne v sále Saloonu na Roudné západočeské kolo Porty. Vyvrcholením přehlídky bude koncert Nezmarů. * Ve Staré pekárně v Brně zahraje 11. dubna keltská kapela Bran. * Samson chystá nové sólové CD, Janoušek dokončuje knihu, která je pokračováním Redlova opusu My tři a já. * Druhé semifinále Notování proběhne 4.4. od 19:30: Alternativa, Věněband, Naopak, Zdeněk Barták a Tony Smrčka a Flastr.

27.3.2013 - !!! Poslední čtyři dny zbývají písničkářům a dvojicím k přihlášení do Konkursu Zahrady (finále letos opět na Folkové růži.) Více informací
27.3.2013 - Petr Novotný od Žalmana, že Žalozpěvu a tak vůbec (a taky skvělej pisálek) dnes slaví půlkulatiny, narozen v roce 1958. Máme ho rádi a těšíme se na něj na Folkové růži.
25.3.2013 - Ligatury 52 Honzy Hučína aneb O chlebu.
24.3.2013 - V rubrice Zaujalo mě přetiskl Jupp úvahu Karla Kříže.
23.3.2013 - Herec, moderátor a průvodce "milionářů" Vladimír Čech včera zemřel po těžké nemoci ve věku 61 let.
23.3.2013 - Sobotní dávka novinek, informací, zaručených zpráv, šeptandy, dohadů a dezinformací. Prostě rubrika   Zvěsti, zprávy, drby.
22.3.2013 - Zítra se koná ve Velké Bystřici přehlídka REGI banjo.
21.3.2013 - Petr Linhart s kapelou 29 Saiten vystoupí zítra v Břevnově u Kaštanu. Začátek 20:00.
20.3.2013 - Tak jsme se konečně dočkali: dnes ve 12:02 začne jaro. A Folková růže bude už za 113 dní.
18.3.2013 - V sobotu 16.března 2013 se ve Frenštátě pod Radhoštěm odehrálo první předkolo Moravského vrabce. Do finále postoupily čtyři skupiny v následujícím pořadí: GG Aqustic – Bielsko Biała ( PL)  * Rosso Gneiss – Bohumín * Dominika – Ostrava * Špunt – Přerov.
17.3.2013 - slaví zakladatel Roháčů a spoluhráč Vojty Kiďáka Tomáška Lubomír Ríša Melichar. Narodil se v roce 1953. Gratulujeme.

17.3.2013 - Novosti a starosti.
Evropský Bluegrassový Summit proběhl v sále hotelu Pyramida tuto sobotu (16.3.) a organizátoři už připravují další koncert - z Nashvillu přijede výborná bluegrassová sestava: Chris Jones, Ned Luberecki a The Night Drivers (25.4.). * Janu Burianovi vychází nové dvojalbum písniček za doprovodu klavíru, které se příznačně jmenuje Zpěvy u klavíru (Indies MG records) a také nová knížka nazvaná Přímluva za dnešní dobu (Galén). * V 11. díle pořadu Rozehraj v plzeňském HiFi klubu zahraje Míša Leicht, Jan Eret a Petr Vrobel. * 21.03.2013 19:00, Zelenáčova šo pa - Bratři Malinové, tedy banjista Luboš  (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a Josef (Cop) se společně sešli na pódiu v projektu nazvaném Malina Brothers a přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet). *  XI. regionální přehlídka trampských, country, bluegrassových a folkových skupin REGI banjo se koná ve Velké Bystřici v sobotu 23. března. *  21. března bude hrát Pacifik v libereckém Experimentálním studiu.

16.3.2013 - Fotograf a náš spolupracovník Miloš Truhlář má kulaté jubileum, narodil se v roce 1958. Máme ho rádi a těšíme se na jeho výstavu na Folkové růži.
16.3.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
12.3.2013 - Vyšel Juppův fejeton Zachraňte pildušku!
 12.3.2013 - Pozor! Důležité hlásání pro písničkáře a dvojice: Přestože ani letos se Zahrada nekoná, uzávěrka Konkursu Zahrady 2013 je 31.3.2013, takže za 19 dní. Buďte dobří, abyste byli vybráni do finále, které se koná 13. července opět na Folkové růži. Veškeré instrukce najdete zde.
9.3.2013 - Kam zajít na koncert, co se chystá, jaké nové desky jsou na obzoru, kdo s kým už nehraje, kdo s kým už zase hraje, kdo přijede z ciziny, co na kterém festivalu,...Jsou tu Zvěsti, zprávy, drby.

8.3.2013 - Držitelem Anděla za rok 2012 se stal Karel Plíhal.

8.3.2013 - V pražském paláci Akropolis se dnes budou předávat žánroví Andělé za rok 2012. V kategorii folk a country je ve hře:
Karel Plíhal: Vzduchoprázdniny – Inspiracek
Radůza: Ocelový město - Radůza Records/Indies MG
Zhasni: Na druhém nádvoří - vlastní náklad
Zrní: Soundtrack ke konci světa – vlastní náklad
7.3.2013 - Petr Skoumal se narodil před pětasedmdesáti lety. Blahopřejeme.
6.3.2013 - Dnes hraje v Malostranské besedě Devítka a přitom pokřtí Juppovu novou knihu Kde přistávají uši.
5.3.2013 - Smetanova tykadla je moto dalšího Salonu kresleného humoru. Vernisáž se koná dnes v 17:07 v restauraci U sedmi konšelů na Starém Městě.
3.3.2013 - Dnes je to devatenáct let od smrti Karla Kryla.
3.3.2013 - Novosti a starosti. * Jedenáctý díl pořadu Rozehraj v plzeňském Hi-fi: Míša Leicht, Petr Vrobel a Jan Eret. 21. březen 20:00. * Jarret a AM ÚLET v Zelenáčově šopě. 12. března v 19:00. *  Regionální přehlídka trampských, country, bluegrassových a folkových skupin REGI banjo ve Velké Bystřici v sobotu 23. března. * 1. semifinále Notování  7.3. od 19:30 ve Vysočanech: Fregata, Netřísk, Isara, Svitky, Čáry Máry. *  Křest CD supiny Bran Le Carnet noir v paláci Akropolis ve čtvrtek 14. března. * Pacifik v Liberci v Experimentálním studiu. 21. března 19:30.  * Pražská předkola Porty budou 6.-8. března v Klubu Mlejn.  
2.3.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
1.3.2013 - Muzikanti a pořadatelé! Už jste si zapsali svoje březnové (i další) koncerty do Kalendáře, který funguje ve společném projektu tady na webu a na webu Folktime?
28.2.2013 - Jaro za 20. Růže 133. Uzávěrka Konkursu písničkářů a dvojic za 31.
27.2.2013 - Zítra je uzávěrka přihlášek na Folkový kvítek.
Ode dneška je Juppova nová knížka „KDE PŘISTÁVAJÍ UŠI“ k dostání v pražském knihkupectví Letná, Milady Horákové 7, tram 1,5,12,17,24,25,26. Na internetu si ji můžete objednat na www.stahuj-knihy.cz/.
27.2.2013 - Dnes vystoupí Žamboši a islandský písničkář Svatar Knútur v pražském klubu Krásný ztráty.
25.2.2013 - Majerovky dnes v Malostranské besedě. 20:30 a Jirka Černý v Kaštanu.
25.2.2013 - Před sedmdesáti lety se v Liverpoolu narodil George Harrison. A před pětašedesáti lety poslal komunistický puč na dlouhou dobu naši zemi do kolen.
24.2.2013 - Zítra v 17:00 se na Staroměstském náměstí koná demonstrace "Nedovolme komunistům návrat k moci."
23.2.2013 - Sobotní dávka novinek, informací, zaručených zpráv, šeptandy, dohadů a dezinformací. Prostě rubrika   Zvěsti, zprávy, drby.
20.2.2013 - Zítra vyráží Žamboši na týdenní turné a s nimi Svatar Knútur, písničkář z Islandu, který přiveze své nové album Ölduslóð (Cesta vln). Mimochodem, všechny duety na tomto albu s ním nazpívala Markéta Irglová. Koncerty Ostrava * Kopřivnice * Jeseník * Dyjice * Olomouc * Brno * Praha. 
17.2.2013 - Jupp zve na křtiny. 6. března se v Malostranské besedě na koncertu Devítky bude křtít jeho nová knížka „KDE PŘISTÁVAJÍ UŠI“. Jak tahle kniha nastala? Po celý život mě napadají samé hovadiny. Když to cestou ze sprchy nebo od psychiatra nezapomenu, už je to v počítači. Za deset let toho devadesát procent vyškrtáte a máte knihu. Tolik ptákovin pohromadě jste fakt asi ještě nikdy nečetli.
--- Často jsem potkával odstávající uši. Ale nikdy jsem neviděl uši přistávat. ---
16.2.2013 - Koncerty, desky, turné, natáčení...Je sobota a s ní  Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u  vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
14.2.2013 - Před šedesáti lety se narodil muzikant, autor, publicista a náš spolupracovník Mirek Ošanec. Máme ho rádi.
13.2.2013 - Novosti  i starosti. * O víkendu zavoní další ročník Trampského guláše ve Staré Bělé. * Tomáš Klus a jeho cílová skupina se vydávají na turné s názvem Ani si nesedejte. * Cafe v Podpalubi v Praze 4 bude 26.2. hostit duo TNT a kapelu Cain Da Breth, pro kterou bude tento koncert pravděpodobně poslední pře uměleckou pauzou. * Franta Vlček vystoupí 15. února v Prostoru Letňany. *  Pardubická folková noc spojená s Východočeským oblastním kolem Porty se koná 23. února v Pardubickém ABC klubu. *  25.2. se budou na Barče připomínat 113. narozeniny Jarky Mottla.
13.2.2013 - Před šedesáti lety se v Karlových Varech narodil písničkář a spisovatel  Jiří Dědeček. Gratulujeme.
12.2.2013 - Mezinárodní Porta v Ústí nad Labem má nově vlastní webové stránky.  Podle úvodníku na novém webu "mezinárodní vyvrcholení PORTY, konané v kolébce festivalu v Ústí nad Labem, nemělo na společném webovišti s Portou Řevnickou odpovídající pozici a mnohdy ani dostatečný prostor". Stránky najdete na http://www.portausti-festival.cz .

11.2.2013 - Dnes by oslavil publicista a náš spolupracovník Vladimír Vlasák pětapadesáté narozeniny. Po těžké nemoci zemřel před deseti dny. Měli jsme ho moc rádi.

9.2.2013 - Kam zajít na koncert, co se chystá, jaké nové desky jsou na obzoru, kdo s kým už nehraje, kdo s kým už zase hraje, kdo přijede z ciziny, co na kterém festivalu,...Jsou tu Zvěsti, zprávy, drby.
7.2.2013 - Jaro bude už za 40 dní. Folková růže za 153.

7.2.2013 - Dnes v Kaštanu, Bělohorská 150 Peter Lipa Band. 20:00.

7.2.2013 - V roce 1973 vznikl v Sokolově Festival politické písně.
6.2.2013 - V pražském klubu Carpe diem dnes hraje Honza Brož.
5.2.2013 - U sedmi konšelů na Starém Městě pražském se dnes v 17:07 otevírá už 391. výstava Salonů kresleného humoru.
3.2.2013 - Hudební publicista Vladimír Vlasák, dlouholetý redaktor MF DNES a spolupracovník časopisu FOLK zemřel po dlouhé těžké nemoci v pátek v noci, krátce před svými pětapadesátinami. Pro českou hudební kulturu je to obrovská ztráta. Měli jsme ho moc rádi. 11.února by se dožil teprve pětapadesátky.
3.2.2013 - Jarabáky a skupinu Techtle mechtle najdete zítra večer ve Studiu Divadla Y ve Spálené ulici.
2.2.2013 - Zvěsti, zprávy, drby čili novinky, informace, dohady a dezinformace. Pokud se i u vás něco odehrálo nebo bude, napište nám.  Napište, co je nového u vás. Pište textové zprávy, pište s diakritikou a pište včas. Zvěsti, zprávy, drby vychází vždy v sobotu.
31.1.2013 - Blog Michala Juppa Konečného: Trampské písně versus přírodní katastrofy.
Pamatuju toho poměrně hodně, ale tohle nepamatuju: Tolik přírodních katastrof v přepočtu na jeden čtvereční kubík a na jednoho lidoobyvatele v Česku. To za minulého režimu byl pořádek. Uragány, záplavy a čtyřmetrové vrstvy napadlého sněhu nebyly povoleny. Vlastně jediný větší zádrhel, co pamatuji, byly povodně na Dunaji v šedesátých letech, ale to už je strašně dávno. (více na www.jupp.cz)

·     Časopis FOLK/FOLK&COUNTRY přestal na konci roku 2011 vycházet v tištěné podobě.  Pokračovat budeme už jen na tomto webu.

·     Zpěvníky z našeho vydavatelství můžete objednávat výhradně na Music Distribuce Mistrovice,  Mistrovice 24, 561 64 Jablonné nad Orlicí, tel.: 465 641 641, e-mail: info@noty-distribuce.cz Více na http://www.noty-distribuce.cz

·     Festivaly: ZAHRADA se  nebude konat. Folková růže ano.  Konkurs Zahrady je letos jen pro písničkáře a dvojice.

Pokud chcete být v obraze, sledujte pravidelně tento web nebo Juppův facebook.

Starší informace a odkazy 


Licence Creative Commons
Časopis FOLK podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.casopisfolk.cz
 

 

HOME

 

Folková růže

Časopis

 

Zvěsti, zprávy, drby
**************************

8.6.2013

Třicet let od svého vzniku si letos připomíná brněnská country skupina Zimour. Oslava narozenin proběhne v sobotu 15. června ve Společenském centru v Brně-Bystrici. Vedle aktuální sestavy Zimouru se představí i bývalí členové skupiny, dále Glass Onion (Beatles revival) a další hosté.

Jednodenní festival Řečkovice 2013 se koná v sobotu 22. června od 15 hodin v amfiteátru Starý pivovar v Brně-Řečkovicích. Účinkují Ivan Hlas, Folk Team, Přístav, Pavel Dobeš, Ivo Jahelka, Marien a další.

Součástí festivalu Střelické strunobraní bude i letos soutěž skupin o KORUNovacY. O hlasy diváků (platnými hlasy jsou korunové mince) se utkají kapely D.N.A., Tři masa a Mlčeti dřevo. Střelické strunobraní bude probíhat ve Střelicích u Brna od 14. do 16. června, soutěž bude součástí sobotního programu.

Společný koncert skupiny Mošny a dua T’N’T se koná ve středu 12. června na nádvoří Staré radnice v Brně.

Mošnám bude v Brně konkurovat ve stejný den jiná vokální skupina, Black Uganda Choir. Její koncert se koná 12. června v Café Práh.

Začátkem května vyšlo debutové album slovenské skupiny Ad Acta, nazvané Posledný let. Mezinárodní (slovensko-maďarská) sestava hraje pestrou hudbu vycházející z blues, funku, jazzu, rocku a folku. Autorem písní je kapelník a ktarista Peter Kriška.

V Zelenáčově šopě ve Zlíně vystoupí v neděli 23. června skupina Bluesberry.

Festival alternativní a etno kultury L’Etno se koná 14. června od 19 hodin v H-Clubu v Šumperku. Účinkují Avonotaj (židovské písně), Drum Orchestra (africké rytmy), Shamania Mania (world music) a Sioux (alternativní rock), na programu bude také ohňová show a vystoupení orientálních tanečnic.

V malé výstavní síni zámku Bruntál probíhá od 4. června výstava obrazů a objektů hudebníka, zpěváka a výtvarníka Františka Segrada s názvem Recyklace. Přístupná bude do 14. července.

Ve Valašském Meziříčí bude od 20. do 22. června probíhat tradiční festival Valašský špalíček. Vystoupí na něm například Druhá tráva s hostem Wabi Daňkem, trio PaCoRa s Jitkou Šuranskou, Steve Walsh Trio, Bratři Orffové, Acollective (Izrael), Ľuboš Beňa & Bonzo Radványi, Romanika, irská písničkářka Cathy Davey a další.

 -mt-


 
Další zprávy

 

 

Časopis FOLK:  Michal Jupp Konečný - šéfredaktor (jupp@folkcountry.cz),  Veronika Kirschnerová (editor), Pavel Major Vorel (manažer), Hana Konečná (produkce). Grafici: Martin Janda, Lucie Koubová. Spolupracovníci: Jiří Moravský Brabec,Tomáš Hrubý, Milan Tesař, Jan Hučín, Petr Sedláček, Milan P lch, Miloš Keller, + Vladimír Vlasák, Václav Müller, Vlaďka Provazníková, Kamila Střeštíková a další. 

Foto: Miloš Truhlář, Bllemby, Veronika Kirschnerová, Michal Jupp Konečný, Katka Esserová, Antonín Volf, Václav Müller  a další.
 

TOPlist