>Home
Nové fotografie v sekci Fotogalerie
pohled_k_ostremuDo sekce Fotogalerie průbežně přidáváme kvalitní fotografie přírodních a kulturních zajímavostí Jablunkovska. Tyto fotografie jsou pro zájemce k dispozici zdarma. O konkrétní fotografie ve vyšším rozlíšení si můžete požádat na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
 
Výsledky dotazníkového průzkumu mezi místními obyvateli a návštěvníky Jablukovska

Výsledky dotazníkového průzkumu, který na Jablunkovsku v létě proběhl, ukazují, jak vnímají místní lidé i návštěvníci regionu zdejší přírodu, kulturu a cestovní ruch obecně. Turisté zde vyhledávají zejména přírodu, její krásy a klid a odpočinek. Nejzajímavější pro ně jsou lesy, hory a místní jídla, ale také nářečí, a zvyklosti a obyčeje. O těchto místních fenoménech by jednoznačně uvítali více informací. Intenzitu turistického ruchu vnímají jako optimální a na Jablunkovsko se opakovaně vracejí. Místní považují za turisticky nejatraktivnější fenomény své nářečí, zdejší hory, a lesy. K regionu mají silný vztah a turistický ruch v okolí svého bydliště považují za optimální až nízký. Pro drtivou většinu z nich ale cestovní ruch neznamená žádny ekonomický přínos.

...více
 
Moravské a slezské neziskovky mohou žádat o nový grant

Od pondělí 4. října mohou neziskové organizace z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje žádat o finanční podporu z Blokového grantu, který administruje Nadace Partnerství. Prostředky z Blokového grantu jsou určeny na oblasti sociálních služeb a životního prostředí.

...více
 
Výukový program Dědictví Jablunkovska
Úterý, 05 Říjen 2010 07:04
V části Pro školy představujeme nový výukový program Dědictví Jablunkovska. Můžete si zde stáhout i podrobnou anotaci tohoto programu, který pro nás zpracovává VIS Bílé Karpaty.
 
Výstava Tajemné Karpaty v Mostech u Jablunkova
Úterý, 21 Září 2010 14:41
Výstavu Tajemné Karpaty můžete momentálně navštívit v Gorolském turistickém a informačním centru v Mostech u Jablunkova www.gotic.cz. Otevřeno je v pracovní dny od 8:00 do 16:00, v sobotu od 9:00 do 15:00 a ve svátek od 10:00 do 14:00. Bude přístupná až do 6.10.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 3 z 4

Tento den není plánována žádná akce