Antiochia.cz

Obsah

Úvod
FARKA (Farní komunita Antiochie) Logo Malé Antiochie
Jsi 111308. návštěvník od 1. 11. 2010 a spolu s tebou je tu ještě jeden člověk.
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS
Valid RSS
Level A conformance icon, W3C-WAI Web Content Accessibility Guidelines 1.0

Vítejte na stránkách společenství Antiochia

Jarní setkání a pouť

Srdečně zveme "Antiošáky" na jarní setkání Antiochie. Součástí je také pěší pouť (cca 10km), kterou chceme prosit o Boží pomoc a vedení pro letošní letní působení ve farnostech.

Kdy: 12.-14. 4. 2013
Kde: fara v Senici na Hané
S sebou: spacák, příspěvek na ubytování a stravování

Příjezd v pátek v odpoledních hodinách a první bod programu je adorace v 17:30 a následně mše svatá, v sobotu nás čeká pouť do Choliny a zpět. Ukončení je v neděli po obědě.

Přihlašujte se, prosím, na e-mail antiochia@antiochia.cz .

Těšíme se na Vás! Vaši bohoslovci.
(VZ, 20. 3. 2013, 22:08)

Turnusy 2013

Dá-li Pán Bůh, pojedeme letos na Antiochii v Čechách a na Moravě v těchto turnusech:

A: 6.7.-20.7.2013
B: 19.7.-3.8.2013
C: 2.8.-17.8.2013
D: 16.8.-31.8.2013

Jedním z důvodů pozdějšího začátku je také oslava výročí 1150 leto od příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu, která bude probíhat v prvních prázdninových dnech na Velehradě.
Připomínám, že svatí solunští bratři jsou zařazeni mezi patrony díla Antiochie, protože vlastně navazujeme na jejich dílo rozsévání Božího slova v našich zemích.
(VZ, 4. 2. 2013, 16:36)

Co můžeš najít ve fotogalerii?

PICT0161.JPG
Tuto a mnoho dalších fotografií si můžeš prohlédnout ve fotogalerii:
Rýžoviště 2008-turnus D

Živý růženec za Antiochii

Milí Antiošáci,

již máme za sebou první rok společné modlitby "Živého růžence za Antiochii". Velice děkujeme všem, kteří se do modlitby zapojili a všechny další zveme.

V "Živém růženci za Antiochii" se každý přihlášený modlí jeden desátek denně za to, aby práce Antiochie přinášela plody a také za Boží požehnání pro všechny, kdo se na Antiochii jakkoliv podílí.

Správu živého růžence má nyní na starosti Vojta - vojta@antiochia.cz

Více je na stránce https://www.signaly.cz/antioruzenec
(VZ, 2. 11. 2012, 20:16)

Co je Antiochia?

"Antiochia je Antiochia."
Antiošáci při audienci u otce arcibiskupa Jana Graubnera

"Projekt s názvem Antiochia vznikl před dvaceti lety v Teologickém konviktu v Litoměřicích, kde se ke kněžství v nultém ročníku připravovali budoucí bohoslovci. Poprvé se Antiochia konala v roce 1992 ve Vysokých Žibřidovicích pod Králickým Sněžníkem. Od té doby se tato prázdninová akce pro mládež uskutečnila už v mnoha českých a moravských farnostech a zúčastnilo se jí stovky mladých křesťanů. Ti se po čtrnáctidenních turnusech celé prázdniny střídají ve farnosti a věnují se intenzívní spolupráci s místními obyvateli. Vytvářejí programy pro děti a mládež, pomáhají starším lidem, nabízejí kulturní a sportovní programy a společně se za farnost modlí. Vzniká tak mnoho přátelství, která pokračují i po skončení této prázdninové aktivity. Antiochia je přínosná jak pro mladé, kteří se jí účastní, tak pro farnost, ve které se koná. Mladí se naučí dělat něco dobrého pro druhé a farnost zase prožije zpestření často všedního života a novou zkušenost s mladými věřícími..."
P. Marek Dunda


"Jde o to, že rok co rok vybírají bohoslovci místo, kde "chcípla fretka" a kde se nic ve farnosti neděje. Na vybraném místě se pak střídají po čtrnácti dnech turnusy a "oživují" dotyčné místo pod vedením bohoslovců. Dělají se různé akce pro děti - táboráky, bojovky, ..., věnují se mládeži a vlastně všem. Cílem je ukázat, že křesťané nejsou žádní cvoci, kteří jsou zalezlí v kostele a stále se modlí, ale že jsme obyčejní lidi, kteří mají jisté morální zásady..."
Lída

"Antiochia je snaha přinést něco druhým; skrze modlitby, legraci, hry, společenství, duchovní rozhovory, koncerty nebo jakékoli jiné formy dobrých setkání ukázat křesťanství těm, kdo jej neznají. Antiochie zpravidla probíhá v doutnajících nebo úplně vyhaslých farnostech pod vedením bohoslovců, kteří tam - stejně jako ostatní účastníci - jezdí o prázdninách na čtyři na sebe navazující dvoutýdení pobyty, zpravidla 2 - 3 roky do jedné farnosti. Ne vždy se povede někoho zásadně obrátit, přesto Antiochia své plody nese - jak u těch, za kterými se jezdí, tak u těch, kteří k nim přijíždějí..."
Indián


"To prijedou lidi kteri se neznaji, na misto, ktere neznaji a pod vedenim seminaristy (ktereho vetsinou taky neznaji) se snazi zit jako prvni krestane jak je popsano ve skutkach apostolu. A tak poradame akce pro decka, zveme je na modlitbu, povidame si s babickama, pomahame v obci, co je potreba...a cekame, az se lidi zacnou ptat, proc jsme prijeli stravit svoje prazdniny do jejich zapadly vesnice..."
Lucka

Další návrhy je možné posílat na e-mail antiochia@antiochia.cz.
(VZ, 2. 11. 2012, 20:10)

Modleme se společně

Bohoslovci zvou všechny Antiošáky ke společné modlitbě. Přidejte se k nám.

Každou neděli po mši svaté se společně modlíme za dílo Antiochie.
Můžeme se nacházet kdekoli na světě, mít nejrůznější povinnosti a přesto se můžeme společně modlit.
Stačí jen málo, vzpomenut a přidat se k nám.
Způsob modlitby záleží na vašich konkrétních možnostech (litanie k patronům Antiochie, Otčenáš, Zdrávas Maria, Růženec nebo jen kratičká střelná modlitba).

Prosme o otevřenost k působení Ducha svatého při naší misijní práci, abychom byli vnímaví pro potřeby a problémy lidí, s kterými se o prázdninách setkáme.
(VZ, 10. 6. 2012, 14:17)

Kontakt

Antiochia
Arcibiskupský kněžský seminář
Žerotínovo náměstí 2
771 11 Olomouc

Tel.: +420 585 222 951
E-mail: antiochia@antiochia.cz
Internet: http://antiochia.cz
© Antiochia 2006—2013