FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3


04.11.2010 I.C.Q. počtvrté i posedmnácté (I.C.Q. + Lucy)   
Reportáže
Čtyřleté I.C.Q.Nechceme si povídat na chatovacím programu. Jak se sluší na zdejší web, řeč bude o mladé, avšak už Krtkem oceněné, ostravské folkové kapele.
Počtvrté slavila své narozeniny a posedmnácté zvala kapely i příznivce na hudební pořad s názvem Čajfolk. Akce se sešly v rozmezí dvou týdnů a tudíž si fanoušci skupiny mohli užít dostatečně.
 
04.11.2010 Tara Fuki slaví desetiletí a křtí nové album (Přemysl Štěpánek)   
PR
Tara Fuki - SensV polovině listopadu odehrají  Tara Fuki v ČR čtyři koncerty, kde kapela pokřtí nové album  Sens. Na koncerty  v Praze a v Brně si Tara Fuki pozvali exluzivní hosty.  „Album nám pokřtí Lenka Dusilová a taky spolu zahrajeme buď nějakou naši píseň, nebo její, to je ještě otevřené.
 
03.11.2010 Venku zuřil podzim (Tomáš Pohl)   
Reportáže
Marek Ottl ze skupiny JarretJe tomu pět let, kdy jsem si povídal s členy pražské kapely s názvem, při jehož psaní se lze snadno dopustit chyb - My3.avi. Kapela, hrající od roku 2004, vydala v roce 2007 svou první desku Veselá melancholia a letos druhou desku s názvem Smutná euforie. V rozmezí několika dnů jsem měl možnost vidět a slyšet My3.avi ve dvou podobách. Ve čtvrtek 21. 10. 2010 kapela hostovala v Neratovicích v pravidelném měsíčníku písničkáře Františka Vlčka
 
03.11.2010 Poletíme? na Dobešku, křtí se album. (Přemysl Štěpánek)   
PR
Před necelým půlrokem vydala skupina Poletíme? svoje druhé albpoletime_skupina-dobre-vypadajicich-muzuum Skupina dobře vypadajících mužů a vyrazila na turné k albu na kterém odehrála přes pětadvacet klubových a festivalových koncertů. Originální banjo punk folk rockový sound kapely společně s vtipnými texty je ideální kombinace, která bandu Poletíme? vysloužila velmi rychle pověst jedné z nejlepších koncertních kapel. Energie, chytlavé refrény,
 
02.11.2010 Soutěž o vstupenky na Folkový oříšek (FOLKtime.cz)   
Soutěže
V sobotu 6. listopadu se můžete vydat v Brně do Bezbariérového divadla Barka na 13. ročník festivalu Folkový oříšek, který pořád folková skupina Ořešák. O festivalu jsme vás již na FOLKtime.cz informovali, přesto připomeňme, že v programu festivalu akustických kapel vystoupí Žakéři,  Cafe Edit, Jauvajs a samozřejmě domácí, letos jubilující Ořešák.
 
02.11.2010 Nebýt „něco uprostřed“ (Tomáš Pohl)   
Reportáže
Křest CD Vladimír Merta livePřed šesti lety vyšel v časopisu Reflex rozhovor hudebního publicisty Petra Korála s Vladimírem Mertou. Z většiny odpovědí Vladimíra Merty vyznívala podobná trpkost jako ze slov Karla Kryla po jeho návratu v roce 1989. Přiznám se, že jsem zpočátku v případě obou zmíněných písničkářů jejich trpkost tak trochu nechápal. Nyní se oběma dodatečně omlouvám. Ona trpkost nebyla způsobena nějakou uraženou ješitností, ale zklamáním.
 
02.11.2010 Olomouc v listopadu přivítá 3. ročník festivalu písničkářů (FOLKtime.cz)   
PR
logo_pisu-pisnickyV Olomouckém divadle Tramtarie se 8. - 10. listopadu uskuteční 3. ročník hudebního festivalu Píšu písničky. Mezi hlavními účinkujícími se letos představí dvojnásobní držitelé Anděla vsetínská kapela Žamboši, charismatický písničkář Petr Rímský, šansoniérka Žofie Kabelková z Jihlavy či dvojnásobní držitelé mezinárodní Porty kapela Alibaba.
 
01.11.2010 Večer světla v F-klubu na koncertě Continua XX a Pavučiny (Jana Štěpánková)   
Reportáže
Continuo XXDne 21. října byl třetí čtvrtek v měsíci a to znamenalo, že se již podruhé uskutečnil koncert folkových kapel v F-klubu v Pardubicích. Tentokrát to však nebyla zas až tak pravda, protože do programu se vloudilo i účinkování jiného tělesa, tělesa nefolkového pěveckého sboru Continuo XX. Folk dnes zastupovala skupina Pavučina. Když jsem odjížděla ze svého rodného města Hradce Králové směr Pardubice, probírala jsem si v hlavě, jak je to možné…
 
01.11.2010 Notování - soutěž takřka mezinárodní! (Rada Notování)   
PR
Již potřetí se sejdou soutěžící a hosté Notování, logo_notovaninovejejich příznivci a další diváci v příjemných moderních prostorách obchodu hudebními nástroji Music City v Praze 9, Ocelářská 39, jen 200 m od stanice metra B Českomoravská. Proběhne tam, v koncertním sále Music Hall v prvním patře budovy, 3. základní kolo VIII. ročníku jmenované soutěže. Stane se ve čtvrtek 4. listopadu 2010, začátek programu je stanoven na 19.30. Můžete ho navštívit osobně (což je nejlepší!),
 
29.10.2010 Greenhorni nám seslali celkem krásné CD (Miloš Keller)   
Recenze
Greenhorns - Bůh mi seslal krásný ránoTitulek je parafrází na název zatím posledního CD Greenhornů Bůh mi seslal krásný ráno. Úplně se opičit po názvu nejde, několik výhrad a nedotažeností tam přeci jen je, ale v celkovém kontextu naší country se jedná o album pestré, hravé a vcelku i vtipné. Hlavně tu pestrost bych zdůraznil, a doufám, že je výsledkem vzájemného respektu a přátelského vymezení jednotlivých názorových proudů v kapele a ne obrazem nějakého boje.
 
29.10.2010 Jauvajs dostanou občanku 15. listopadu (Školník)   
PR

Nevím jak v současnosti, ale v době kdy jsem já slavil patnácté narojauvajs_jonas2010_ToPzeniny, byl to svým způsobem punc blížící se dospělosti a člověk dostal onu „slavnou“ rudou knížku. Sice jste ještě nebyl plnoletý a tudíž stále dítě, ale i tak už to bylo lepší. Když patnáctku slaví kapela, tak sice alkohol asi neteče tolik proudem, ale naopak obdiv to zaslouží větší. Patnáct let na podiu můžete potkávat skupinu Jauvajs.

 
29.10.2010 Němečtí minimalisté a Jananas v Dejvicích (Jan Řepka)   
PR
Ve středu 3. listopadu se v dejvické Kavárně jananas2010_skolnikPOTRVÁ uskuteční pravidelné setkání písničkářů zvané Open Mic POTRVÁ. Na programu jsou tentokrát dva hlavní hosté: ve společném setu se představí minimalistické duo The Alma Church Choir a mladá berlínská experimentátorka Lina Paul; v závěru večera pak vystoupí nadějné pražské trio Jananas. V kratších blocích se dále představí Tony Bačo, Mapleafs, Melankoholik a SoUsedi. V průběhu večera může však
 
27.10.2010 Kantoři slaví 40 let (Školník)   
Výročí
V předvečer jednadvacátého výročí tzv. Sametové revoluce se dožívá významného kapelního jubilea folková skupina Kantoři. 16. listopadu t. r. to bude 40 let od založení této východočeské kapely. Jak vzpomíná kapelník Kantorů Jan Filip: „Vzniku kapely předcházelo moje společné hraní s dalším zakládajícím členem Borisem Ekrtem. Hráli jsme si pro radost na kolejích Pedagogické fakulty a po hradeckých hospůdkách.
 
27.10.2010 13. ročník Folkového oříšku aneb 20 let Ořešáku (David Maroš)   
PR
V sobotu 6. listopadu od 18:00 hod se v Brně v Bezbariérovém divadle Barka bude konat 13. ročník Folkového oříšku, festivalu akustických folkových kapel. Vystoupí historizující Žakéři (Brno), zahraniční host Cafe Edit (Bratislava) a kapela hrající písně vycházející z irské a skotské lidové písně – Jauvajs (Praha). Nakonec zahraje pořádající Ořešák (Brno), který při této příležitosti oslaví 20 let svého trvání.
 
26.10.2010 Monty, tomu se říká vděk? (Slávka-vy-)   
Názory

Nebudu zapírat, byla jsem zvědavá! U Náčelníka se ve středu 30. zářmonty2_zahrada2010í 2010 sešlo dost početné publikum a na moje tázavé:"Tak jakej je?" mi byl odpovědí úsměv stejně široký jako Monty sám:"Uvidíš!" Montyho následné počínání na pódiu ve mně vyvolalo pár otázek a tak se je tu pokusím nastínit s přesvědčením, že tento osobitý hudebník má fakt smysl pro humor.

 
Začátek   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Další   Konec

Strana 1 z 385

Kalendář

<<  Listopad 2010  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
123
21
     

Přihlášení

Diskuze

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
REKLAMA
Hudebni nastroje

Nové MP3

04.11. 2010 12:19
Krása
Get Adobe Flash player
(Pavel Býma)
04.11. 2010 12:18
Soucit
Get Adobe Flash player
(Pavel Býma)
04.11. 2010 12:16
Válka
Get Adobe Flash player
(Pavel Býma)
04.11. 2010 12:15
Vítr
Get Adobe Flash player
(Pavel Býma)
03.11. 2010 18:07
Praha-Hlavní nádraží
Get Adobe Flash player
(JohnyJoint and Joints)
 

Partneři:

Webarchiv NK ČR
Poslechněte si...