Vítejte na stránkách ARSkontakt

ARSkontakt je organizací věnující se cíleně podpoře současného českého výtvarného umění. Zaměřuje se především na mladší generaci autorů, jíž se výstavní a teoretickou činností snaží zprostředkovat cestu k širší veřejnosti a zpětnou vazbou pak podnítit dialog obou entit.

Nebot´ je to právě umění, které nabízí nepomíjivé unikátní výstupy rozšiřující hranice vnímání a také nepřeberné množství možností v rámci mezilidské komunikace. V této široké struktuře variant stojí ARSkontakt na samém počátku.

Východiskem jeho koncepce je snaha o stabilizaci pozice mladých talentů v mezích tuzemské umělecké scény, organizace konfrontačních i individuálních výstavních projektů a jejich další prezentace na poli mezinárodního umění. Cílem je pak zprostředkovatelská práce v rámci mezinárodních uměleckých projektů a podpora jednotlivých autorů při vřazení do kontextu současného světového umění.

Tuto koncepci naplňuje především celostátní Konfrontace výtvarného umění mladých autorů spojená s oceněním, kterou ARSkontakt každoročně uděluje pod záštitou primátora města Brna, a dále organizace výstavních projektů realizovaných ve spolupráci s českými i zahraničními galeriemi.

Spěváčková Eva

POLŠTÁŘE ÚTOČÍ

Výstava Evy Spěváčkové přináší on-line výběr z širší retrospektivní výstavy, která od 2. listopadu do 29...


Válka

-více-

NOVINKY

Eva Spěváčková v Prachaticích

18. 10. 2010

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy POLŠTÁŘE ÚTOČÍ mladé autorky Evy Spěváčkové (1980). ...

více


Igor Grimmich v GFJ

5. 10. 2010

Dovolte nám upozornit Vás na výstavu Igora Grimmicha v Galerii Felixe Jeneweina v Kutné Hoře, která nese název "Když ...

více


MARTIN SALAJKA

13. 9. 2010

Vernisáž výstavy Martina Salajky - Obrazy se uskuteční v úterý 14. září 2010 od 18 hodin v Galerii Vltavín ...

více


Renier Mendez

13. 9. 2010

Přijměte pozvání na výstavu kubánského umělce Reniera Mandeze, jehož výstava se koná v galerii Černé ...

více