Nejnovější článek

30.03.2010 - 14:40

Také jste zaznamenali posun některých neonacistů od skinheadské vizáže k image anarchistů či antifašistů? Ať už ano či ne, přinášíme rozbor současné strategie části neonacistického hnutí.

Občas můžeme slyšet hlasy, které si stěžují, že dnes už není nic jisté jako dřív. Lidé, kteří z dálky pozorují neonacistickou scénu, by pak přesně v duchu tohoto tvrzení mohli přemýšlet, kdo jsou "ti" v černém?

[zobrazeno: 1 666x]
21.03.2010 - 14:14

Po čtrnácti letech své existence přichází Antifašistická akce (AFA) s novou generací stránek. Ty by měly reflektovat současné trendy a možnosti webového zpravodajství, využít jejich možností a umožnit tak čtenářům lepší přehled a orientaci v antifašistickém a antiautoritářském dění.

[zobrazeno: 5 648x]
18.03.2010 - 16:56

Zajímavá reflexe článku Autonomní nacionalistů, v němž se distancují od Dělnické strany, od čtenářky našich stránek:

Díky poslednímu článku na webu antifa.cz jsem se dostala k prohlášení Autonomních nacionalistů (AN), v němž se snaží distancovat od Dělnické strany (DS). Jak již bylo v článku poznamenáno, bezesporu půjde o stěžejní text v dalším vývoji českého neonacistického hnutí.

[zobrazeno: 6 423x]
10.03.2010 - 16:56

Na webu Autonomních nacionalistů vyšel článek, ve kterém se tato organizace (a několik dalších) distancuje od Dělnické strany. Samotný text, zveřejněný na webu Autonomních nacionalistů, není svým obsahem nijak překvapující a shrnuje fakta již známá. Skutečnost, že dojde k tahanicím o peníze z více než sedmisettisícového státního příspěvku, které část aktivistů bude chtít použít na pomoc stíhaným, jsme prorokovali už v červnu 2009.

[zobrazeno: 5 620x]
07.03.2010 - 16:56

Ještě jednou se vracíme k případu spolupracovníka neonacistů, redaktora serveru Policista.cz, Dušana Stuchlíka. Zatímco reakce neonacistů, o které si můžete přečíst v aktualizaci minulého článku, nás překvapila, reakce Stuchlíka a jeho magazínu nikterak překvapivá nebyla. Přesto i ona podle našeho názoru zasluhuje, aby jí byla věnována pozornost a to nikoli pro její věcnou podstatu, ale pro způsob a argumentaci, jakým je podložena.

[zobrazeno: 5 539x]
04.03.2010 - 16:56

V minulých dnech navštívil Prahu Norman Finkelstein, aby zde přednášel o izraelsko-palestinském konfliktu. Jeho návštěvu se pokusili zneužít neonacisté a zároveň se stala trnem v oku předsedy vlády.Norman Finkelstein se dlouhodobě věnuje izraelsko-palestinskému konfliktu a zneužívání holocaustu. Narodil se roce 1953 v židovské rodině ve Spojených státech. Oba jeho rodiče přežili nacistické koncentrační tábory. Jejich osud byl jednou z motivací, proč se začal věnovat zneužívání holocaustu: „…měl jsem pocit, že si zaslouží, aby s nimi bylo zacházeno lépe než jako s nástrojem k vydírání a záminkou k ospravedlnění amerických a izraelských válek a agresí.“