Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

Přejít na menu

Co se děje

Strategický dialog ČR - USA

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Kohout přijme ve středu 13. ledna 2010 před zahájením konzultací „Strategický dialog ČR – USA“ politického ředitele MZV USA Phila Gordona v Černínském paláci. Delegaci ČR povede na konzultacích první náměstek Tomáš Pojar.

Mezinárodní konference k nové Strategické koncepci NATO

V úterý 12. ledna 2010 se v Černínském paláci uskuteční mezinárodní konference k nové Strategické koncepci NATO s názvem „NATO Strategic Concept: Response to Our Concerns?“ Konferenci pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci s Pražským institutem bezpečnostních studií (PSSI). Na tiskové konferenci vystoupí ministr Jan Kohout, bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright, Jeroen van der Veer a Adam Daniel Rotfeld.

x2010_01_06_jan_kohout_helena_bamabsova_zastupci_profesnich_sdruzeni

Setkání místopředsedy vlády se zástupci profesních sdružení

Praha, 6.1.2010 – Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Jan Kohout dnes uspořádal pracovní snídani se zástupci profesních sdružení a hospodářských komor. Setkání se rovněž zúčastnil předseda Asociace krajů České republiky a jihomoravský hejtman Michal Hašek. Hlavním cílem schůzky bylo prezentovat plán činnosti ministerstva zahraničí v oblasti ekonomické diplomacie v roce 2010 a prodiskutovat možnosti další efektivní proexportní spolupráce mezi MZV a jednotlivými sdruženími.

Uzavření vízového a konzulárního úseku Velvyslanectví ČR v Jemenu

V návaznosti na aktuální vývoj posledních dní v Jemenu MZV ČR dnes rozhodlo o uzavření vízového a konzulárního úseku Zastupitelského úřadu ČR v jemenském Saná pro veřejnost, a to do odvolání.

Informace o vnějším výběrovém řízení na Diplomatickou akademii

Vzhledem k úsporným opatřením MZV ČR se nebude vypisovat vnější výběrové řízení do Diplomatické akademie pro akademický rok 2010 - 2011 v obvyklém termínu (březen až květen 2010). O případném vyhlášení termínů výběrového řízení bude veřejnost informována do konce března 2010.

Výběrové dotační řízení 2010 - vyhlášení

MZV vyhlašuje dotační výzvu k podávání námětů na projekty humanitární pomoci v DR Kongo, v zemích Afrického rohu, v Barmě/Myanmaru a na Srí Lance v roce 2010 pro nestátní neziskové organizace a další oprávněné subjekty.

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí ČR k čínské Chartě 08 a případu Liou Siao-po

Dne 10. prosince 2009, v Den lidských práv, uplyne rok od zveřejnění Deklarace Charty 08. Uvítali jsme ji jako projev emancipace občanské společnosti v Číně a nadále ji vnímáme jako cennou příležitost k zahájení diskuse o klíčových tématech, jež vznáší.

Otevření vízového oddělení Kanady v Praze

Praha (9. prosinec 2009) – Potvrdí-li Kanada vůli otevřít na svém velvyslanectví v Praze vízové oddělení, bude to ČR považovat za první pozitivní krok na cestě k úplnému zrušení vízové povinnosti pro občany ČR. Zároveň věříme, že zřízení vízového oddělení při velvyslanectví Kanady v Praze usnadní cestování českých občanů do Kanady.

Prohlášení MZV k teroristickým útokům v Bagdádu dne 8.12.2009

Ministerstvo zahraničních věcí ostře odsuzuje sérii teroristických útoků, ke kterým došlo v úterý ráno v iráckém hlavním městě Bagdádu a které si vyžádaly nejméně 127 obětí a 448 raněných. Ministerstvo zahraničních věcí je silně znepokojeno skutečností, že k bombovým útokům došlo poté, co byl v neděli 6. prosince přijat volební zákon. Cílem útoků se zdá být pokus o maření snah irácké vlády a iráckého lidu o posílení stability a demokracie Irácké republiky. Ministerstvo zahraničních věcí tímto vyjadřuje svou nejhlubší účast truchlícím rodinám obětí a raněných.

x2009_12_07_jan_kohout_illir_meta

Vztahy s ČR jsou pro Albánii důležité

Praha (7. prosinec 2009) - Místopředseda české vlády a ministr zahraničních věcí Jan Kohout se dnes sešel v Černínském paláci v Praze ke krátkému pracovnímu setkání se svým albánským protějškem vicepremiérem a ministrem zahraničních věcí Albánie Ilirem Metou. Oba ministři ocenili velmi dobrou úroveň vzájemných vztahů obou zemí a shodli se na tom, že obě země mají zájem na jejich rozvoji nejen v politické, ale i v obchodně-ekonomické oblasti.

.