Astropis Speciál

Právě vyšlo

Poněkud netradiční Dětský Speciál Astropisu byl již rozeslána předplatitelům. Věříme, že i když v rodině nenajdete dítko, které byste s ním potešili – synka, dcerku či vnoučátko, v sousedství se jistě najde. Vždyť Mezinárodní rok astronomie 2009 by měl přinést krásu hvězdné oblohy všem. Neměli bychom proto zapomínat na děti, mezi nimiž se "skrývají" budoucí astronomové…

Jak sehnat Dětský Speciál Astropisu?

23. září 2009 slavnostně pokřtil Dr. Jiří Grygar "Astronomii pro děti", viz tiskové prohlášení. Tuto publikaci lze získat zdarma na vybraných akcích Společnosti Astropis, nebo si ji můžete zakoupit za symbolických 20 Kč ve vybraných prodejnách, případně si o něj můžete napsat na soumarova@observatory.cz a obdržet jej poštou za 40 Kč.

Archiv pro předplatitele Astropisu

Do archivu s více jak 1500 články se přihlásíte pomocí svého jména a variabilního symbolu, který naleznete na složence či adresním štítku v Astropise 2/2009. V případě nejasností nás prosím neváhejte kontaktovat.

Archiv pro členy ČAS

Velmi se omlouváme, ale bohužel stále nemáte přístup do databáze článků Astropisu. Tuto situaci řešíme s vedením ČAS, avšak propojení databází se jeví složitější než se zdálo...

Připravujeme

V dalších číslech Astropisu se můžete těšit na následující články:

  • s Mgr. Najserem poodhalíme tajemství historie objevu Saturnových prstenců,
  • s kolegou Blažkem se vydáme kreslit okolí Přímého zlomu na Měsíci,
  • s Mgr. Gabzdylem se podíváme na Rub a líc měsíční mince,
  • probereme detaily opravárenské mise k Hubbleovu teleskopu,
  • povíme si něco o Heidingerově snopu a polarizaci oblohy,
  • a nakonec se podíváme co je nového na Titanu.

Harmonogram dalších čísel

Číslo 3/2009 vychází 7. října a 16. ročník uzavře 4/2009 26. listopadu, a bude to s dárkovým překvapením pro předplatitele ve spojitosti s Mezinárodním rokem astronomie 2009!

Webový obrázek

Dětský Speciál je plný nádherných veselých ilustrací Evy Petržílkové, které děti uvedou do krásného světa astronomie a úkazů na obloze.
© Astropis, 2009