Všechno, co jste chtěli vědět o vodě...

Voda, taková obyčejná a samozřejmá věc. Bez vody by nebyl na Zemi život, koneckonců i člověk je z 80 % tvořen z vody. Voda znamená také základní zdroj života pro ryby a rostliny. Zkusme si alespoň v jednoduchosti shrnout základní a pro nás akvaristy důležité poznatky o vodě, o jejím měření a úpravách. více »

6.2.2008 · Roman Špeta · Krátké lekce · názory (16) · Hodnocení: 5.44/6 · Sledovanost: 1214x


 

Editorial

12.2.2008 · E-magazín na těchto stránkách už funguje bezmála rok a půl. To pro významnější hodnocení a bilancování ještě není mnoho. Je to ale už dost na to, abychom mohli tvrdit, že články, vycházející v průměru týden co týden, mají svůj poměrně pevný okruh čtenářů. Což je pro nás velmi důležité vědět a popohání nás to vědomí kupředu. Během našeho fungování se na akvaristické "vzdělávací" frontě událo každopádně už pár důležitých momentů.více »


Kolik jich je?

Často se mne lidé ptají, kolik plave ryb v mé rybárně. Pro běžného člověka hodně. Neumím na tuto otázku odpovědět a proto vždycky říkám, že umím spočítat jen ty prodané. Ovšem toto tvrzení zcela odporuje skladovému hospodářství a předpisům úředníků libovolné kontrolní instituce, kteří asi akvárium neviděli ani z rychlíku. Komerční akvaristika s sebou nese nejedno úskalí. Jeden z mála rozumných bílých límečků mi před časem můj názor odsouhlasil. více »

28.1.2008 · Libor Šprysl · Akvaton - fejetony po našem · názory (12) · Hodnocení: 5.48/6 · Sledovanost: 1040x


Danio choprai - skvělá rybka pro nanoakvária!

Obliba "nanoakvarií" prudce roste s jejich neustále se zlepšujícím technickým vybavením při přijatelné ceně a tak je třeba hledat vhodné obyvatele těchto minisvětů. Jedním z vhodných kandidátů pro spokojený život v pár litech vody je právě Danio choprai. více »

21.1.2008 · Karel Zahrádka · Fauna · názory (19) · Hodnocení: 5.83/6 · Sledovanost: 1611x


Vítězní terčovci

Díky redakci AKVARISTA.CZ se mi dostala do ruky tato kniha z vydavatelství Cichlid Press s názvem "Vítězní terčovci" s podtitulem "Umění výběru, šlechtěni a vystavovaní terčovců". Svým obsahem je odlišná od dosud v Evropě publikovaných knih. více »

10.1.2008 · Kersten Opitz · Recenze a testy · názory (5) · Hodnocení: 4.82/6 · Sledovanost: 1750x
· ze zápisníku redakce ·

Celestichthys nebo Danio?

Jak již bylo zmíněno v místním fóru, vědci navrhli změnu vědeckého pojmenování Celestichthys margaritatus na Danio margaritatus. Ryba, které se nepochybně většině akvaristů zapsala do paměti pod jménem Microrasbora sp. "Galaxy" byla popsána jako Celestichthys margaritatus TYSONEM ROBERTSEM v únoru roku 2007, pouhých sedm měsíců po svém objevení. více »

1.2.2008 · Roman Lang · názory (0) · Sledovanost: 273x


 

Nový druh krunýřovce rodu Hypostomus

Byl popsán nový druh krunýřovce Hypostomus multidens, pocházející z horního povodí řeky Paraná (Jižní Brazílie). Ryba dorůstá standardní délky do 20 cm a má světlé kulaté skvrny (žlutá až oranžová) na tmavém podkladě (tmavě šedivá až černá). více »

3.1.2008 · Roman Lang · názory (0) · Sledovanost: 922x


 

Nový druh razbory Rasbora dies

Rasbora dies, nový popsaný druh čeledi cyprinidae z východního Bornea se vyznačuje ojediněle barevným vzorem (a reticulated pattern on the anterior part of the flank, a small diamond-shaped blotch at middle of base of caudal fin) a úplnou postranní čárou. více »

12.12.2007 · Roman Lang · názory (1) · Sledovanost: 1021x


 

Nepřehlédněte

Diskuse - diskusní fórum pro všechny akvaristy

Nádrže návštěvníků - představení akvárií našich návštěvníků, přidejte také své akvárium

Inzerce - denně nové inzeráty

Aquakontakt - největší databáze kontaktů

Obchod - nakupujte výhodně v našem obchodu a podpořte svým nákupem rozvoj magazínu


 
 
hosted by ACTIVE 24

AKVARISTA.cz - vše o akvaristice. ISSN 1801-0504

Copyright © 1999 - 2008 Pavel Mžourek, příp. jiní uvedení autoři. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved!

O nás · Kontakty · Reklama · RSS exporty · Lidé · Hledáme autory · Smluvní podmínky použití stránek AKVARISTA.cz

Jste na stránkách AKVARISTA.cz 1 s..