Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2007 TK Design • tom.key@seznam.cz • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:
Poznáváte tohoto muže?

Ano? Kdo že to je? Jean-Paul Belmondo? Omyl, přátelé! Tento francouzský herec se jmenuje Yves Afonso (*1944), a snímek je z filmu Křidýlko nebo stehýnko s Louisem de Funésem, kde hrál špióna-instalatéra.

Přeji Vám Veselé Velikonoce!


V těchto dnech by se dožil 75 let

francouzský filmový skladatel Michel Magne. Tvůrce hudby k Fantomasovi byl dva roky předtím, 1962, oceněn Oscarem za melodie ke grotesce Gigot. Kvůli problémům se soudy ohledně autorských práv, spáchal na sklonku roku 1984 sebevraždu.


Film Borsalino z roku 1970

byl sice už čtvrtým filmem, kde se před kamerou setkali dvě největší hvězdy Delon s Belmondem, ale prvním, kde spolu hráli dvě rovnocenné hlavní role. Ačkoliv film dosáhl značného úspěchu u diváků, na další společný snímek si museli počkat plných 26 let (film Poloviční šance z roku 1996).


Francouzský herec Jacques François

(1920-2003), představitel filmových ředitelů, velitelů a plukovníků, byl za své hrdinské činy ve druhé světové válce několikrát vyznamenán - hrdinským křížem, Řádem Čestné legie a titulem Officier des Arts et des Lettres.


Minulý týden, 23. února 2005

byl do francouzských kin uveden zbrusu nový film Pierre Richarda "En attendant le déluge" (Ještě než odejdeme). Drama režírované mladým režisérem Damienem Odoulem bylo představeno poprvé na loňském festivalu v Cannes.


Louis de Funés

si v roce 1953 střihl malou roličku taxikáře ve filmu Víkend v Paříži. Režisér Gordon Parry vzpomínal v jednom z rozhovorů na Louisovu překvapující profesionalitu při natáčení - každý den přišel s nějakým vylepšením své role - malý knírek, nebo grimasa...


V roce 1968 se Mireille Darc

setkala před kamerou při práci na kriminálním filmu Jeff s Alainem Delonem. Na více než deset let se stali životními, filmovými i obchodními partnery (Mireille až do roku 1984 propagovala jako modelka jeho kosmetiku).


Syn slavného "ošklivého sympaťáka" Paul Belmondo

se pomalu a váhavě vydává po otcových stopách. V devadesátých letech se sice ještě proháněl po závodních okruzích s formulí, ale zároveň stihl hrát mladého Jean-Paula ve dvou filmech - Cesta zhýčkaného dítěte a Bídníci 20.století. V roce 2002 točil komedii Ma femme... s'appelle Maurice, kde si zahrál - jak jinak - řidiče automobilu. V loňském roce už se odvážil na hlavní roli ve filmu Rue des sans-papiers.
Na snímku se vou ženou Luanou, se kterou má tři děti.


Herecká rodina Depardieu

vlevo syn Guillaume (nar.1971) začal filmovat v roce 1990, uprostřed otec Gerard Depardieu, a vpravo Julie (nar.1973), poprvé stála před kamerou v roce 1994. Dole matka Elizabeth.


V roce 1959 si zahrál D´Artagnana

ve filmové adaptaci Tří mušketýrů Alexandra Dumase i Jean-Paul Belmondo. Jako proradný pan Bonacieux se ve vedlejší roli objevil i Michel Galabru.