, tyto stránky právě prohlíží: Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2007 TK Design • tom.key@seznam.cz • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:
10. 10. 2007
Známý kavkazský režisér Akim Salbiev

který letos na Filmovém festivalu ve Zlíně představil svoje syrové drama Jedenáct dopisů Bohu, prozradil novinářům mimo jiné některé postřehy ze své dokumentární činnosti, konkrétně šlo o točení dokumentů s osobnostmi francouzského filmu. Zde jsou:
"Velký dojem na mě udělal Belmondo. Má v sobě tolik smutku, tolik lásky k matce a smiřující pocit k přibližujícímu se stáří. Velmi na mě zapůsobila také Annie Girardotová. Ona je člověk, který ví všechno o životě, o světě, o filmu, ale stále mlčí, protože se o to nemá s kým podělit. A co se týká třeba Jacksona nebo Delona - to jsou lidé, kteří sami sebe mají rádi víc než ranní slunce. A velice se toho západu slunce a soumraku bojí, protože je to začátek jejich vlastního konce."

5. 10. 2007
Sadu známek

s motivy filmových hvězd vydala pošta na Madagaskaru. Tento bývalý francouzský ostrov (mimo jiné rodiště Freddy Mercuryho), vydal v sérii i tento aršík s největšími hvězdami francouzského filmu.
Pro filatelisty a milovníky franc. filmu jistě lahůdka. Na známky se dostali Catherine Deneuve, Gerard Depardieu, Jean-Paul Belmondo, Jean Reno, Johnny Hallyday, Christopher Lambert, Jean Gabin, Alain Delon a Brigitte Bardot. Jistě by bylo zajímavé vědět, podle jakého měřítka madagaskarští úředníci osobnosti vybírali - tipuji, že podle filmů, které se na ostrově promítaly.

28. 9. 2007
Jean-Paul Belmondo a Angelika na českých DVD nosičích

K dnešnímu dni je k dispozici v češtině 19 filmů s Jean-Paul Belmondem. Podělily se o ně společnosti Hollywood Clasic Entertainment (11 titulů), Midofilm Brno (6 titulů) a po jednom Vapet Production a Levné knihy. HCE již vydalo nebo vydává: Bláznivý Petříček, Lovec hlav, Dobrodruh, Samotář, Profesionál, Následník, Nenapravitelný, Cartouche, Veselé Velikonoce, Víkend na Zuydcotte a Strach nad městem, Midofilm Brno přinesl na český trh Manželé z roku II, Velký šéf, Velký risk, 100000 dolarů na slunci, Kašpárek a Policajt nebo rošťák. Levné knihy vydali film Horalka se Sophií Lorenovou a mladým Belmondem a Vapet Production Cestu zhýčkaného dítěte.
Nutno dodat že HCE vydalo i dlouho očekávanou sérii Angeliky, markýzy andělů - komplet 5 DVD.
Z nám známých komedií s Jean-Paulem tedy už čeká na vydání snad jen Zvíře, Bezva finta, Mrchožrouti a samozřejmě kultovní MUŽ Z ACAPULCA, nejlepší kousek Belmonda sedmdesátých let. Ve frontě na vydání bychom jistě rádi viděli i Muže z Hong-kongu, Sympatický dareba a Muže z Ria, ti náročnější by pak ocenili i U konce s dechem, Smůla (Scomoune) , Muž jménem La Rocca, Tělo mého nepřítele, Opice v zimě, Zloděj a Ho!. To je ovšem zatím hudba budoucnosti. Nicméně zdá se že HCE nebo Midofilm vykročily správným směrem.

25. 9. 2007
Pro všechny příznivce Louise de Funése

je tu francouzský web o tomto herci, který je (troufám si tvrdit) nejobsáhlejší na celém širém internetu. Je zde úplně všechno, co si dokážete představit. Z každého Funésova filmu nespočet fotek, audio a videoukázek, i fotek z natáčení - a to vše včetně jeho starších černobílých snímků. Novinové výstřižky, recenze, obchod s DVD, televizní a radio upoutávky, fotky z divadelních představení...snad už nemusím pokračovat, přesvěčte se sami. Stránky jsou nyní v novém přehledném a výborném (dle mě) designu (viz obr), a nacházejí se na adrese http://www.defunes.org/ .

23. 9. 2007
Francouzský mim Marcel Marceau

zemřel v sobotu večer ve věku 84 let. O jeho smrti dnes informovala jeho rodina.
Byl nazývaný "Charlie Chaplin pantomimy". Francouzská televizní stanice LCI citovala jeho slova "K tomu, aby člověk vyjádřil, co má na srdci, nejsou slova potřeba", uvedla, že v jeho případě opravdu platilo "mlčeti zlato", a přinesla záznam, na kterém Marceau mimo jiné říká, že "ticho neznamená, že nezní hudba". Marceau se po celém světě proslavil díky postavě lyrického klauna Bipa, kterou vytvořil už v roce 1947. V 70. letech založil v Paříži Mezinárodní školu pantomimy. Několikrát vystupoval i v Československu, kde byl jeho přítelem mim Ladislav Fialka, zesnulý v roce 1991. Naposledy byl Marceau v Praze v roce 2003.

Připravuje se
Alexandra Vandernoot (Současní)
Renato Salvatori (Herci)
Marcel Carné (Režiséři)
Anouk Aimée (Herečky)
Jean Cocteau (Režiséři)
Čestmír Řanda (Dabéři)
Josef Větrovec (Dabéři)
Jean Pierre Bacri (Herci)
Bernard Verley (Herci)
Phillipe Caroit (Herci)
Marion Cotillard (Současní)
Eva Green (Současní)
Anthony Delon (Současní)
Jacques Tati (Herci)
Alain Resnais (Režiséři)
Pierre Brasseur (Herci)
Fernandel (Herci)
Jean-Michel Jarre (Skladatelé)
Alain Goraguer (Skladatelé)
Jean-Michel Defaye (Skladatelé)
Charlotte Gainsbourg (Současní)
Mathieu Kassovitz (Současní)
Michel Blanc (Současní)
Henri Jeanson (Režiséři)
Jacques Prévert (Režiséři)
11. 10. 2007
V sekci ukázek filmové hudby přibyly dvě ukázky z filmu F.Truffauta Střílejte na pianistu, v hlavní roli s Charlesem Aznavourem. Autorem hudby je Georges Delerue. Zároveň byly do této sekce doplněny všechny melodie z původní verze webu. Také mladá herečka Sylvie Testud přibyla do sekce Současní herci.
10. 10. 2007
Mezi Herce přibyl představitel generálů, komisařů, advokátů a aristokratů, důstojný Raymond Gérôme , jinak nezapomenutelný hrabě de Saint-Prix ze Zvířete.
9. 10. 2007
Švihák, kavalír, a jeden z hlavních představitelů francouzského lehkého šansonu - zpěvák a herec Maurice Chevalier už nechybí v sekci Hrající zpěváci. Hrál například v muzikálu Gigi, a ve spostě poválečných hollywoodských filmů.
8. 10. 2007
Známý (a asi jediný) rokenrolový zpěvák ve Francii Johnny Hallyday, přibyl do sekce Hrající zpěváci. Vidět jsme ho mohli například ve filmu Střílejte na Francouze s Gerarden Depardieu a Harvey Keitelem.
7. 10. 2007
Do nové sekce Hrající zpěváci byl zařazen známý textař, zpěvák a skladatel Serge Gainsbourg, autor nesmrtelného hitu Je t'aime, a skladatel mnoha filmových písní.
6. 10. 2007
Do sekce Hrající zpěváci byly zařazeny profily dalšího nesmrtelného šansoniéra Gilberta Bécauda, který hrál ve filmu Marcela Carného Země odkud přicházím. Složil také známou píseň What now my love, kterou převzali Frank Sinatra i Elvis Presley. Druhým zpěvákem je Jacques Brel, který vytvořil nezapomenutelnou dvojici smolaře Francoise Pignona ve filmu Dotěrný chlap s Lino Venturou.
V sekci Filmy a trailery přibyl trailer Nikita.
5. 10. 2007
Do nové sekce Hrající zpěváci byl zařazen profil nestora francouzského šansonu Charlese Aznavoura, proslaveného filmem Střílejte na pianistu Francoise Truffauta.
4. 10. 2007
Sekce ukázek filmové hudby zase trochu nabobtnala, nejen díky náhledům na obaly soundtracků (neboli B.O.F. jak říkají ve Francii - Bande originale de film) ale také díky novým kouskům Michela Colombiera - Lovec hlav.
2. 10. 2007
Vytvořena nová sekce - Hrající zpěváci, kde najdete pány či dámy francouzské hudební scény, kteří úspěšně pronikají do světa filmu, jak velkými rolemi, tak malými roličkami. Sekce bude doplněna (snad) příští týden. Ach jo, zase něco slibuju
1. 10. 2007
Do sekce Herci byl zařazen charismatický předválečný a poválečný elegán Marcel Dalio, známý jako pravý Rabín Jacob, nebo jako notorický útěkář z válečného vězení ve Velké iluzi (Gabin, Renoir).
29. 9. 2007
Pomocí pana Googla jsem zprovoznil na těchto stránkách vyhledávání Google custom search.
28. 9. 2007
K dnešnímu dni jsou všechny databáze (vyjma filmů) převedeny do nového designu. Stránka s ukázkami hudby dozná jistých změn a bude zprovozněna příští týden.
27. 9. 2007
Když jsem včera ukazoval tyhle nově předělané stránky kamarádovi Standovi, také frankofilovi, chvíli se probíral seznamem herců a pak mě překvapil naprosto jednoduchým dotazem: "A Pierre Brice tam máš?". . . . . . . Během asi minutového ticha, než jsem byl schopen mu odpovědět, jsem přemýšlel, proč vlastně tady Pierre Brice ještě není. Asi proto, že v mém mozkovém centru (asi jako u většiny lidí) je Pierre Brice zařazen v oddělení: Hrdinové z dětství > Indiáni > Winnetou. To, že je to v podstatě obyčejný francouzský herec hrající ve francouzských filmech, je ona skrytá stránka věci, kterou objevíme až když se nás na ní někdo prostě a jednoduše zeptá. Tak ať mi Velký Manitou promine, napravuji svoji chybu, zde je Pierre Brice.
V souvislosti s tímto hercem mě tedy napadla tahle anketka.
26. 9. 2007
V sekci Ke stažení najdete úplně nové, předělané tapety na plochu s francouzskými herci a filmy.
25. 9. 2007
Do sekce Herci byl zařazen muž s uhrančivým pohledem Jean Martin , divizní komisař ze Strachu nad městem nebo ředitel banky z Richardova Náhradníka.
24. 9. 2007
K režisérům přibyl Bertrand Blier, syn slavného otce, herce Bernarda Bliera, který natočil filmy Buzíci, Náš příběh (Delon) nebo Herci. Zároveň přes víkend dokončen nový vzhled u sekcí Herci a Herečky (uff, to byla fuška). Sekce ukázek filmové hudby zůstane ještě pár dní nepřístupná, ladí se vzhled a funkčnost.
20. 9. 2007
Mezi herce přibyl Gaskoněc Yves Afonso , známý ze seriálu Frank Riva coby majitel bistra Roman.
19. 9. 2007
Dvě nové tapety na plochu v sekci Ke stažení.
10. 9. 2007
Do sekce Novinek přibyly čerstvé fotky z natáčení nového Belmondova filmu Muž a jeho pes.
29. 8 .2007
Do sekce Herečky přidána Andréa Parisy, známá z filmu Velký flám nebo Tonoucí se stébla chytá s Louis de Funésem.
21. 8. 2007
Přidán další odkaz na nové české stránky o Louisi de Funésovi.