Škola v Africe zavřít okno Škola v Africe

Aktuálně

Postavme školu v Africe

09.10.2007 / Jana Skrbková

Od 9. do 11. října 2007 probíhá čtvrtý ročník veřejné sbírky "Postavme školu v Africe". Cílem projektu je podpora školství v Etiopii. Dosud bylo z prostředků shromážděných v uplynulých letech postaveno 5 základních škol pro 1160 dětí. Sbírku pořádá Člověk v tísni a Junák - svaz skautů a skautek ČR. Více informací naleznete na zde.

Mezinárodní škola dokumentárního filmu Jeden svět

01.10.2007 / Diana Olčáková

Od 9. do 15. září 2007 se  v obci Buková u Českých Budějovic uskutečnila Mezinárodní škola dokumentárního filmu Jeden svět. Zúčastnili se jí organizátoři filmových klubů v České republice a na Slovensku a také studenti – potencionální organizátoři klubů v Polsku a v Maďarsku. Studenti pracovali v mezinárodních týmech – štábech. V rámci workshopů, které jsme připravili ve spolupráci s odborníky, filmovými tvůrci a organizacemi věnujícími se dokumentární tvorbě a práci s mládeží, studenti vytvořili pět krátkých dokumentárních filmů o obci Buková. Filmy byly prezentovány obyvatelům obce na závěrečné projekci v místním kulturním domě. Více informací naleznete zde.

15. narozeniny společnosti Člověk v tísni

17.09.2007 / Lída Součková

Společnost Člověk v tísni slaví 15. výročí svého působení! Srdečně vás zveme na narozeninovou oslavu, která se bude konat v sobotu 22. září na Střeleckém ostrově v Praze. Odpoledne budou pro dospělé i děti přichystané soutěže a zajímavé atrakce, večer zpestří svým vystoupením hned několik kapel. Vstup na akci je zdarma. Tým projektu Jeden svět na školách se na vás těší v prostorách normalizační školy. Více informací naleznete zde.

Semináře pro pedagogy - přihlášky

12.09.2007 / Jana Skrbková

Od 14. září je možné přihlásit se na všechny podzimní semináře. Přehled připravovaných seminářů a podmínky účasti naleznete zde.

Příběhy bezpráví 2007 - přihláška do projektu

31.08.2007 / Martina Kulíková

Zapojte vaši školu do projektu Příběhy bezpráví. Stejně jako v minulých dvou letech získá každá škola, která se do projektu přihlásí a během listopadu uspořádá projekci filmu a debatu s hostem, zdarma jeden film o novodobých československých dějinách. V letošním roce nabízíme dva nové dokumentární filmy a jako novinku jsme zařadili i dva hrané filmy. Nabídka je určena základním a středním školám a zároveň i organizátorům Filmových klubů Jeden svět. Zapojit se můžete již nyní vyplněním elektronické přihlášky.

Seminář pro ZŠ pedagogy

21.08.2007 / Jana Skrbková

Seminář Dokumentární film v průřezových tématech RVP pro ZV se bude konat 27. 9. 2007. Je zaměřen na zavádění průřezových témat prostřednictvím dokumentárních filmů do výuky na základních školách. Program je složen z projekcí dokumentárních filmů a z praktických aktivit, kterými lze témata filmů dále rozpracovat. Seminář je určen pro pedagogy, kteří využívají sadu Průřezová témata prostřednictvím dokumentárního filmu a kteří se žádného semináře pořádaného v rámci projektu Jeden svět na školách doposud nezúčastnili. Na seminář se můžete přihlásit  zde.

Semináře pro pedagogy

21.08.2007 / Jana Skrbková

V průběhu podzimu se uskuteční 6 školicích seminářů pro pedagogy základních a středních škol. Témata, kterým se budou věnovat a bližší inormace naleznete zde.

Milí návštěvníci našich webových stránek,

28.06.2007 / Karel Strachota

dovolte mi malé ohlédnutí za právě končícím školním rokem z perspektivy projektu Jeden svět na školách. Během tohoto školního roku došlo k velkému zvýšení počtu škol zapojených do našeho projektu. Dokumentární filmy a další doprovodné materiály nyní využívají při výuce pedagogové na více než 2200 základních a středních školách, přičemž stovky z nich se zúčastnily pořádaných školicích seminářů. Projekt jsme výrazně rozšířili také směrem k mediálnímu vzdělávání, což vedlo ke vzniku samostatného dílčího projektu nazvaného Být v obraze. Navzdory obtížím spojeným s financováním aktivit zaměřených na období komunistického Československa se nám podařilo uspořádat druhý ročník listopadového projektu Příběhy bezpráví a nyní již připravujeme ročník třetí. S přihlédnutím k požadavkům vyplývajícím z probíhající vzdělávací reformy jsme sestavili a pěti stům základním školám poskytli sadu materiálů vhodných pro zavádění průřezových témat do školních vzdělávacích programů. Také při přípravě dalších materiálů zohledňujeme potřeby a požadavky pedagogů, i nadále chceme vytvářet materiály, které budou atraktivní svou formou a důležité svým obsahem, s maximálním důrazem na jejich praktickou využitelnost.
Potenciál dokumentárních filmů potvrzuje také stále se rozrůstající síť studentských filmových klubů Jeden svět. V České republice jich je více než čtyřicet, již druhým rokem existují na Slovensku, letos vznikají v Polsku a Maďarsku. Další novinkou je Mezinárodní škola dokumentárního filmu Jeden svět, jejíž první ročník se uskuteční v září.
Děkuji všem, bez nichž by nebylo možné výše uvedené napsat: pedagogům, kteří s našimi materiály pracují a poskytují nám důležitou zpětnou vazbu, studentům, kteří organizují filmové kluby, celému týmu projektu, donátorům a ostatním spolupracujícím organizacím a jednotlivcům. Přeji hezké prázdniny a dovolené.
Karel Strachota
ředitel projektu

MFF JEDEN SVĚT 2008

26.06.2007 / Lenka Lovicarová

U příležitosti 10. ročníku MFF Jeden svět, který se bude konat na jaře příštího roku, vypisuje společnost Člověk v tísni konkurz na další pořadatele regionálních přehlídek festivalu Jeden svět. Více informací zde.

Distribuce Průřezových témat ZŠ

21.06.2007 / Lída Součková

Ve středu 20. června proběhla distribuce sady Průřezová témata ZŠ (4 DVD a didaktická příručka). Zásilky jsou adresované na školu, vždy na jméno konkrétního pedagoga, který si tuto sadu objednal. Prosíme, abyste nám po obdržení zásilky obratem zaslali vyplněnou potvrzenku.

>> Zobrazit všechny novinky