vizual

Úvodní slovo

Vojtěch Lukáš, předseda AČSSVážení přátelé,

dostal jsem otázku, v jaké fázi se nachází stavební spoření, když stavebním spořitelnám ubývají klienti a zda není stavební spoření v České republice již za zenitem. Pokusím se vysvětlit, že stavební spoření nejen že není za zenitem, ale nachází se ve fázi, kdy naplno dokazuje svůj přínos občanům České republiky.

Za 14 let své existence v České republice prochází stavební spoření vývojovými stádii, která jsou typická pro produkt, který je založen na dlouhodobé stabilitě. Během prvních let se s nabídkou stavebního spoření čeští občané seznamovali, aby posléze začali masově spořit.

Pokračování

Číslo stavebního spoření

51,6 miliardy Kč

Právě tolik půjčily stavební spořitelny klientům v roce 2006.

Otázky a odpovědi

Zobrazit více otázek

Slovník pojmů

Zobrazit více pojmů

Vyhledávání

Zadejte hledaný výraz:


Aktuality

Stavební spořitelny půjčily za osm měsíců o 10 mld. Kč (to je o plných 30 procent) více než vloni

(21. 09. 2007)

Za prvních osm měsíců letošního roku poskytly stavební spořitelny již 44,5 miliardy korun úvěrů. To je o 30 procent více než ve stejném období loňského roku. Zájem evidují spořitelny rovněž o nové smlouvy o stavebním spoření. Ke konci srpna překonaly půlmilionovou hranici nových smluv, celkem jich uzavřely necelých 518.000. Podle ČTK, která tuto zprávu přinesla, si "Češi pořizují stavební spoření jako způsob ukládání peněz, hlavně kvůli každoroční státní podpoře. Zároveň ale tento produkt využívají mnohem více k investicím do svého bydlení."

Více lidí žádá od stavebních spořitelen úvěr

(10. 09. 2007)

Sedm lidí z deseti využívá stavební spoření k získání úvěru. Jen necelá třetina pouze spoří. To je výsledek ankety, na kterou odpovědělo téměř tisíc návštěvníků webu AČSS. Nová anketa, která je v pravé liště dole, se ptá na zdroje, ze kterých financujete své bydlení.

Stavební spoření: objem půjček na bydlení roste

(30. 08. 2007)

Za prvních sedm měsíců roku 2007 poskytly stavební spořitelny půjčky na bydlení v celkové výši přes 37 miliard korun. To je v meziročním srovnání více než čtvrtinový nárůst. Vyplývá to ze statistik finančních ústavů, které zvřejnily ČTK, Hopspodářské noviny, Lidové noviny a Deníky VLP.

V tiskovém centru je třetí číslo newsletteru AČSS

(28. 08. 2007)

Přehled trendů stavebního spoření v ČR a vývoj statistik za rok 2007. Nejen aktuality prázdninových měsíců si můžete přečíst v novém newsletteru AČSS.

Výsledky za první pololetí roku 2007

(17. 08. 2007)

Máme pro vás oficiální statistiky o vývoji stavebního spoření za první pololetí roku 2007. Údaje naleznete zde.

Archiv aktualit

Přemýšlíte, zda je pro vás stavební spoření vhodné?

Vyzkoušejte přehledný rozcestník, který vám napoví!tisk stránky poslat e-mailem zpět