Slovník pojmů O webu Kontakt Mapa stránek

Cizinci v České republice

Stránky seznamují se zásadními dokumenty a poskytují nezbytné informace umožňující jednotný postup v realizaci integrace cizinců v České republice. Jsou určeny pro zaměstnance MPSV a dalších orgánů státní správy i samosprávy, jakož i nestátním neziskovým organizacím, akademické obci i veřejnosti.

Novinky

Rozhovor se ženou z Německa, která si zvolila Prahu jako domov pro sebe i svojí rodinu.
Novela zákona o matrikách připouští možnosti užívání příjmení žen v mužském rodě (bez přechylování –ová).
Příběh Mariam naleznete v sekci Lidé a země.
Na webových stránkách cizinci.cz budou průběžně zveřejňovány rozhovory s cizinkami žijícími v České republice.
První vydání bulletinu pro cizince a o cizincích v roce 2004 představuje pestrou paletu článků, názorů a postřehů. Jednotící téma tohoto vydání je integrace, vnímání jinakosti a pomoc lidem v nouzi.
Gruzie je rozmanitá země s dávnou historií a komplikovanou současností. Článek obsahuje základní statistická data o zemi i některé podrobnější informace, například přehled skupin s vysokým migračním potenciálem nebo popis současné ekonomické situace Gruzie.
Navrhovaný zákon o zdravotním pojištění dětí cizinců, které dlouhodobě pobývají na území České republiky a o změně souvisejících zákonů, bude projednáván Poslaneckou sněmovnou ČR (2. a 3. čtení) pod číslem 417. K jeho schválení je ještě třeba schválení Poslanecké sněmovny ČR, Senátu ČR a prezidenta České republiky.
Zpět | Nahoru | Vytisknout | Přidat k oblíbeným | Kontakt