Vítejte na mém diskusním fóru. Pokud máte na mě jakýkoliv dotaz, stačí 'Přidat dotaz'. Odpovídám dle svých časových možností. V textech prosím zachovávejte pravidla slušnosti.
Odkaz reakce jsem bohužel musel z diskusního fóra odstranit.
       Váš Vladimír Mlynář
Přidat dotaz
Dotaz: Pane Mlynáři, jsem členem Mladých konzervativců a taktéž ODS, která je bez jakýchkoliv pochybností mým favoritem pro nadcházející volby. Prioritou číslo dvě je, aby konečně zavládla co nejpravicovější možná vláda. Proč výrazněji a veřejněji nebojujete v US proti směru, který staví osobní antipatie nad programovou shodu a otevřeně - ještě před volbami!! - deklaruje větší ochotu jít do vlády se sociální demokracií než s přirozenější a bližší ODS?
Datum: 4.6.2002Jméno: Tomáš Jirsa 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Nemám dotaz, jen jsem si nahodile přečetla poznámku, že soud nařídil omluvu studentům za rok 1989 a jsem ráda, že na to reagujete, neboť i já jsem nad tou zprávou málem oněměla. A když už jsem poprvé zkusila ve svých 53 letech použít moderní technologii ke komunikaci, dodávám: není Vás vidět ani slyšet, škoda .... Zdravím, Němečková J.
Datum: 4.6.2002Jméno: Jarmila Němečková 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Milý pane Mlynáři, rozhodně nechci šířít ošklivé pomluvy o V.K., ale o jeho pokusech o vstupu do KSČ mi řekla jeho bývalá spolupracovnice, nyní velmi stará paní velmi poškozená bývalým režimem, rodině byl sebrán velký majetek, nyní částečně vrácen. Je to velmi solidní osoba a věru nemá důvod šířit pomluvy, sama V.K. dokonce přes to všechno uznává a volí. Jste si jist, že ho znáte tak dobře? Jinak US budu volit, doufám, že chystáte na závěr kampaně nějakou pěknou tečku. ODS bude mít opět Lucinku B. Ono to bohužel na lidi zabírá...
Datum: 4.6.2002Jméno: Sabina 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Předchozí komentář jsem nenapsal proto, abych Vám opět lichotil, ale proto, že někdo moudrý řekl: Je špatné, když člověku ostatní neřeknou, co dělá špatně, protože pak se nemá z čeho poučit. Ale ještě horší je to, že člověku už vůbec nikdo poctivě neřekne, co mu opravdu jde. Drtivá většina pochval jsou prázdné lichotky, takže situace na poli konstruktivních pochval je ještě zoufalejší, než na poli konstruktivní kritiky.
Datum: 4.6.2002Jméno: Tomáš Holeček 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: V posledních měsících se Vám na Neviditelném Psu daří téměř nemožné. S Vašimi články a s Vaším hodnocením sitauce souhlasí jak urputní zastánci ODS, tak urputní pravostředoví odpůrci ODS. Buďte, prosím, tak laskav a tuto novou diplomatickou schopnost použijte po volbách. Byl by to husarský kousek, kdyby se Vám podařilo dát dohromady pravostředovou vládu. Jistě že Vás zatím neudělají premiérem, ale takový facilitátor a moderátor konsensu a rozumu, to není špatná pozice. Pro začátek.
Datum: 4.6.2002Jméno: Tomáš Holeček 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: dobre odpoledne, dle dnesni mf dnes se s vami pocita na post ministra telekomunikaci. co je na tom pravdy? uz vas nekdo kontaktoval? nebo stale plati stare pankacske "v novinach jsou kraviny, sid vicious byl nevinny..." :-)
Datum: 4.6.2002Jméno: mark lenegan 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Dobry den, zajima me, co si myslite o iniciative nekterych kongresmanu v Peru ohledne zavedeni open source software jako standard ve statni sprave. podrobnosti napriklad na http://root.cz/clanek.phtml?id=1185 Dekuji
Datum: 4.6.2002Jméno: Martin Vojta 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Dobrý den, před časem jsem četl v několika novinách, že prý Váš koaliční partner Pavel Severa dělá nějakou předvolební soutež, kde první cena je metr piv. Nevíte, zda je to pravda, nebo opět nějaký zlovolný výmysl zlomyslných novinářů?
Datum: 4.6.2002Jméno: Pavel Jůza 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Vladimíre Mlynáři, pro mne je Koalice naprostým sklamáním neboť jsem od ní očekával opravdu mnoho. Celá její historie je příkladem stupidity. Jak jste se mohli, už na svém počátku spojit s ODA, když tato strana byla předlužená, zkorumpovaná a prohnilá. Plná mafiánů opilců a hospodských žvanilů. Vzpomeňme Kroupu, Kalvodu, Češku, Žantovského, Dobala, Maška… (Chvíli jsem byl velmi blízko této straně a mám osobní zkušenosti) Co jste čekali od KDU-ČSL – strany falešných modlářů, kterým nepřekáží ani Desatero aby uchvátili armádu a svou nekompetentností a mafiánstvím ji vytunelovali a fakticky zlikvidovali? Víte kolik stálo nás daňové poplatníky řádění lidí typu Kalousek? Mysleli jste si, že vstupem do Koalice skončí jejich nechutná politická proradnost? A konečně i do US jste si nechali nalézt chameleóny a bezpáteřní kariéristy jako např. Pilip. Dokonce jsem zaslechl, že mezi vámi jsou i bývali bolševici – a to dokonce v nějakých stranických funkcích! Proč neprezentujete lépe svůj program? Proč nenabízíte nové tváře? Proč nedokazujete, že politika je služba občanům a dá se dělat i slušným způsobem? Je toho mnoho, pane Mlynáři, co jste zkazili a vzali tím naději na skutečnou změnu.
Datum: 4.6.2002Jméno: Jan Rechnovský 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Trochu z jiného soudku, než jsou blížící se volby. Stranou zájmu zůstaly problémy ředitele České televize Balvína v souvislosti s jeho problematickými obchody. Domníváte se, že Rada ČT udělala správně, že fakticky nereagovala na policejní obvinění a Balvína "podržela"? Já bych to považoval za nebezpečný precedens...
Datum: 4.6.2002Jméno: Petr 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Přiznám se ,že pomalu nevěřím vlastním očím,když čtu v Události týdne,Váš názor na politickou dimenzi odchodu z funkce pana primátora Kasla.Mám nápad,co kdyby jste tento svůj komentář nabídl Respektu,MF,LN případně ČT?Pokud ovšem nejsou jejich redaktoři naštvaní a otrávení,teda pardon:pokud jste se pro ně svými názory nestal nezajímavým.Jinak Vás zdravím a začínám Vám fandit.
Datum: 3.6.2002Jméno: Antonin Boltnar 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Pane Mlynáři, aktualní preference Koalice jsou mezi 15 a 17 procenty. ODS a CSSD jsou asi o 7 az 10 procent jinde. Jak chcete ted zapusobit na nerozhodnute volice a ziskat jejich podporu? Chysta se jeste neco krom losovacky o zájezd do EU? Byla by skoda, kdyby K nevyhrala aspon ve trech krajich a neziskala nad 18 procent.
Datum: 3.6.2002Jméno: Víťa 
Pan Mlynář zatím neodpověděl
Dotaz: Viděl jste dnešního (3.6.) Neviditelného psa? Fotku v Absurdáriu? Někdo, kdo má pracovat pro Koalici, jí spíš ubližuje. A nebo jen nemyslí? Škoda že nelze přečíst značku - konkrétní osoba chybovala a já osobně bych měl chuť jí alespoň vyčinit. Vy ne?
Datum: 3.6.2002Jméno: Pavel Lachnit 
Je to ostuda. Ptal jsem se kdo to byl, tedy kdo byl řidičem, ale prý se to neví. Mohu se za pražskou US jen omluvit.
Dotaz: Víte pane Mlynáři, že Klaus se několikrát hlásil do strany (KSČ),ale ani oni ho nechtěli, zřejmě pro jeho velmi "milou" povahu,kterou jen rozděluje lidi. Teď má tu drzost prohlašovat,že byl zřejmě na dlouho jediným premiérem bez stranické minulosti.Prosím najděte cestu jak toto říci lidem, Měli by to vědět. Mluvím z vlastní zkušenosti, Klaus rozdělil naší rodinu. Mnoho lidí mu věří jako hrázi proti socialismu a co on dělal před listopadem? Jenom si hrabal na vlastním písečku. Snad máte nějaké třeba spřízněné novináře, kteří to napíší.Již to kdysi proběhlo, ale on z toho vyklouzl.Vím to 100%, ale nemohu dokázat.
Datum: 1.6.2002Jméno: Sabina, 
Co píšete není pravda. Znám Václava Klause dobře ještě z dob před rokem 89 neboť moje matka byla jeho dobrou kamarádkou. Klaus se nikdy do KSČ nehlásil! Je to ošklivá pomluva. Nebyl disident ani antikomunista, spíše klasická "šedá zóna". Konec konců je myslím dost důvodů jej kritizovat za jiné věci, než tohle...
Dotaz: Zdravím pane Mlynáři, mám dotaz k probíhající kampani. Z Vašeho webu to vyznívá, že vše běží jak "po drátku". Ale předběžné průzkumy veřejného mínění naznačují pravý opak. Nemáte pocit, že něco děláte špatně ? Proč se vám nepodařilo využít "špatné nálady" občanů z opoziční smlouvy a stranických skandálů ODS i ČSSD ? Nezasloužil by manager předvolební kampaně Koalice vyhazov ? Naprosto třeba nechápu, jak může stále mít vlivný post v Koalici pan Kalousek a jeho zjevení na Bilboardech v Jižních Čechách považuji za jistý druh sebevraždy, nebo sebemrskačství !!?? Fandím Vám i Koalici, ale dosavadní kampaň je dle mého názoru zpackaná. P.S. Proč nemáte rád paní Marvanou ? Mně připadá jako jeden z mála poctivých politiků, nebo ne ? Daniel Frýda, Pardubice
Datum: 31.5.2002Jméno: Daniel Frýda 
Netvrdím že vše běží "po drátku". Psal jsem o tom co a jak děláme v Pardubické kraji. O názoru na centrální linku volební kampaně jsem tu pokud vím ještě nepsal vůbec. Ale asi chápete, že nejsem masochista a nebudu tady tudíž kritizovat kampaň Koalice jejiž jsem kandidátem. Ostatně nejlepším měřítkem úspěšnosti kampaně jsou výsledky voleb, tak si ještě těch pár dnů počkejme...
Dotaz: Upozorňuji na nepřesnost ve Vašem textu o kaucích. Založení politické strany jako zdroj výdělku je ještě na překážku 1,5% limit hlasů pro výplatu příspěvků, což sotva dosahují strany jako zelení a pod. A krom toho - pokud dám svůj hlas nějaké straně, chci být roven nejen co do síly hlasu, ale i do jeho materiálního důsledku. Takže nesouhlasím s jakýmkoliv omezováním v této oblasti - je to můj hlas a "mých" 100 Kč.
Datum: 31.5.2002Jméno: Vážný 
To ja vím - to je ale hodně malá překážka, respektive, toho kdo vstupuje do voleb nemusí, při výkladu soudu o němž jsem psal, vůbec trápit. Prostě se přihlásí a pak se uvidí jestli 1,5% přeleze. A s tím já tedy nesouhlasím. Je to návod jak si dělat z voleb srandu...
Dotaz: Dobrý den. Jaká je podle Vás pane poslanče pravděpodobnost, že se Koalice po volbách rozpadne, protože lidovci půjdou s ČSSD a unie s ODS? Paní Marvanová řekla, že koalice je reakce na opoziční smlouvu. Skončíli tedy opoziční smlouva, skončí tedy i koalice? Děkuji za odpověď.
Datum: 31.5.2002Jméno: Jaroslav Hrouda 
Doufám že malá. Navím co přesně Marvanová řekla, ale důvod vzniku 4Koalice a teď Koalice nebyla jen opoziční smlouva. Nešlo o to zachránit malé strany, ale naopak vytvořit třetí sílu, tedy středový politický blok schopný se rovnoceně postavit ODS nebo ČSSD. Zpočátku se to dařilo - viz. volby do Krajů a Senátu - teď to hodně drhne. Ale ten cíl má smysl i za horizontem těchto voleb. Proto také já za Koalici kandiduji.
Dotaz: Takže jste v odpovědi p.Peřinovi omylem uvedl místo "rozpadem čtyřkoalice jsme pro některé novináře stali málo zajímavými"řekl "jsme některé novináře otrávili a naštvali"Dost závažný překlep ,ne?Ale jinak Vaše vysvětlení přijímám
Datum: 31.5.2002Jméno: Antonin Boltnar 
To víte - nikdo není dokonalý....
Dotaz: Přeji dobrý den,pane poslanče,ráda bych znala Váš názor na nezávislé kandidáty Unie svobody do Senátu, kteří by měli mít komunistickou minulost (myšleno členství v KSČ).
Datum: 31.5.2002Jméno: Dana 
Absolutní soud neumím říci. Je rozdíl mezi Pithartem a dejme tomu Šloufem, nebo třeba Mohoritou. Takže svůj názor mohu říci jen na konkrétní jméno...
Dotaz: Dobrý den, dá se ještě nějak zabránit prodeji distribučních elektroenergetických společností současně se státním podílem ČEZu pod jednoho vlastníka?
Datum: 31.5.2002Jméno: Tomáš 
Doufám, že to už ze stolu spadlo díky vzepření se FNM, který to oneodhalsoval an valné hromadě ČEZ. Teď už to spojení nemohou do voleb stihnout.
Celkem nalezeno 1045 příspěvků, zobrazuji: 1 - 20Další