English version
Jste zde: Folklorní sdružení | Soubory | Kyjovánek II

Kyjovánek II

Kyjovánek na Sicílii, 2008
Kyjovánek na Sicílii, 2008

Dětský národopisný soubor Kyjovánek II vznikl v roce 1976, jako nejmladší složka Slováckého souboru, který má v Kyjově již více jak šedesátiletou tradici. Od počátku je pravidelným účastníkem okresních i krajských přehlídek a několikrát se zúčastnil i přehlídek národních.

Soubor má na svém kontě řadu ocenění a úspěchů za účast na přehlídkách a festivalech v různých místech naší republiky. Má za sebou i několik zahraničních zájezdů. V dřívějších letech svou činnost rozšiřoval o spolupráci s Čs. rozhlasem a televizí v Brně, spolupracoval s Brolnem a dvakrát i s Československým filmem.

 

V současné době má Kyjovánek 2 samostatné skupiny.

Pod současným vedením pracuje Kyjovánek II již 10 let. Za tu dobu přinesl radost nejen divákům v Kyjově, ale i na festivalech v Miloticích, Mistříně, Břeclavi, Veselí nad Moravou, Valašském Meziříčí, Plzni a Jablůnkově. Vystupoval i v mnoha dalších městech naší republiky, z vystoupení v Boleradicích si přiváží pohár starosty obce. V roce 2006 se Kyjovánek představil divákům v Maďarsku, v roce 2008 na Sicílii, odkud si přiváží několik ocenění.

V roce 2003 se Kyjovánek pokusil o znovuobnovení některých tradičních dětských obchůzek – Vynášení Moreny, Velikonoční hrkání, Obchůzka královniček a Obchůzka Lucek. Dnes se tyto obchůzky konají každoročně.

V současné době má Kyjovánek II více jak 60 dětí, které jsou rozdělené dle věku do 3 skupin. Vedoucími Kyjovánku II jsou Eleonora Krůtová (nejmladší skupina), Blažena Sedlářová a Marcela Švorcová (střední a nejstarší skupina). Soubor doprovází harmonikář Pavel Švorba a nově vznikající cimbálová muzika Kyjovánku.

 

Kontakt:
Mgr. Blažena Sedlářová
Boršovská 3151
697 01 Kyjov
tel: (+420) 606 220 580
http://www.kyjovanek.webzdarma.cz
http://www.kyjovanek.cz
e-mail:
kyjovanek@kyjovanek.cz

Partneři

Maitrea
Česká centra

Mediální partneři

Český rozhlas
Zlaté stránky
Radio Proglas
Dětská tisková agentura
Multimedia FOS
ČT - studio Ostrava Borovice OSA PressWeb Tschechien Online

Mezinárodní organizace

International Organization of Folk Art
IGF
Mezinárodní stránka CIOFF

Další partneři

NÚLK
Klub českých turistů
NIDM
CzechTourism

Seznam všech partnerů